Skip to end of metadata
Go to start of metadata

KEOS Kent Rehberi, belediye bünyesinde oluşturulan coğrafi bilgi sistemleri altyapısı üzerinden adres, yapı, uydu görüntüsü, 360 derece panoramik görüntüler, yapı fotografları, POI noktaları (Eczane, sağlık eğitim tesisleri, dini tesisler, tarihi ve gezi mekanları, marketler vb.) interaktif bir şekilde vatandaşa açık yayınlanır.Keos Kent Rehberi belirlenen sınırlar içinde önemli mekanların ikon katmanları ile görüntülenebildiği, bu mekanlarla ilgili özet bilgilere erişebildikleri, bu mekanlara en kısa yol analizinin yapılabildiği vatandaşa açık bir uygulamadır.

Harita İkon tasarımları aranan katmanın kolaylıkla bulunmasını sağlar

Kent Rehberi uygulaması ile hoteller,restaurantlar,hastaneler,sinemalar,toplu taşıma güzergahları,benzinciler ve benzeri yerlerin harita üzerinden bilgilerine ve panoramik görüntülerine ulaşılabilir.

Kullanımı kolay veri güncelleme araçları ile güncel tutulan adres bilgileri vatandaşa doğru adresi sunar

NVİ Standartlarında üretilen veriler sürekli güncellenerek vatandaşların en doğru adres bilgisine ulaşması sağlanır. Aranılan bir binanın,işyerinin veya bir sokağın fotoğrafına veya panoramik görüntüsüne erişilebilir.

 

 

Nöbetçi Eczane Uygulaması

Uygulama vatandaşa açık olarak Kentrehberi haritasında yayınlanır. Gün gün hangi eczanenin nöbetçi olduğu takip edilir. Detaylı bilgi kartı ile, eczanenin adresi, telefonu ve eczacı adına kolaylıkla ulaşılabilir.

 

 

Fen İşleri Entegrasyonu

Fen İşleri biriminin faaliyetleri Vatandaşa açık olan Rehber haritadan takip edilebilir. Nerede hangi çalışma var, hangi durumda harita üzerinden görülebilir.

Park Bahçeler Entegrasyonu

Park Bahçeler biriminin faaliyetleri Vatandaşa açık olan Rehber haritadan takip edilebilir.

 

 

 

 

E-İmar Entegrasyonu

E-İmar entegrasyonu ile ilgili rehber noktalarının bulunduğu noktalardan imar durumu sorgusu yapılabilir

 

 

 

 

360 Entegrasyonu

360 entegrasyonu ile ilgili rehber noktalarının haritada konumsal olarak panoramik fotoğraflarını sunar.

En Kısayol Analizi

İki nokta arasındaki en kısa mesafe harita üzerinde işaretlenmekte ve harita sayfasının sol bölümünde sözel olarak yol adı ve gidilecek yol uzunluğu ayrıntıları ile verilmektedir.

 

 

Teknik Videolar

Kent Rehberi Uygulaması ile ilgili kullanım örneği

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Ankara Belediyeleri

İstanbul Belediyeleri

İzmir Belediyeleri 

Kırklareli Belediyeleri

Kocaeli Belediyeleri

Tekirdağ Belediyeleri

Trabzon Belediyeleri

Diğer Referans Belediyeler