Skip to end of metadata
Go to start of metadata

NETPRO

'NETPRO', otoyollar, kent içi yollar, kent geçisleri, demiryolları, havaalanları, limanlar, barajlar, kaplama ve yol yenilenmesi, tüneller, alt geçit tasarımları ve hafriyat projelerinin tüm aşamaları ile oluşturulabilmesini sağlayan Netcad modülüdür. 

AASHTO ve TCK standartlarında otomatik kurp yarıçapı ve dever uygulaması yapılabilir.

Geliştirilmiş 'Güzergah Editörü' ile AASHTO ve TCK standartlarında uygun yatay güzergah tayini, otomatik kurp yarıçapı atama ve otomatik dever uygulama işlemleri yapılabilir. AASHTO parametrelerinde ve yatay düşey uyumu kontrolleri yapılabilir.

NETPRO

 NETPRO

Arazi modeli ve diğer pek çok veri üzerinden enkesitler alınabilir.

Arazi modelinin yanı sıra noktalar, çizgiler, diğer vektör obje tipleri ve yükseklik barındıran raster verilerden plankote noktası okunabilir.

3 boyutlu enkesit bazlı otomatik düşey güzergah tanımlanabilir.

Klasik düşey güzergah tanımlama yöntemlerinin yanısıra, 3 boyutlu enkesit bazlı otomatik düşey güzergah tanımlama işlemi yapabilir ve bu güzergah üzerinde parabolik ve dairesel düşey kurplar uygulanabilir.

NETPRO

NETPRO

Tip kesit editörü ile ihtiyacınız olan bütün kesit tiplerini tasarlanabilir.

Yatay-düşey mesafe, eğim, açı gibi temel tasarım araçlarının yanında serbest nokta tanımlarını da kullanarak ihtiyacınız olan bütün kesitler tanımlanabilir. Yol, kanal, baraj, tünel gibi kesitleri gerek tip kesit editörünün tasarım araçları ile gerekse “Ekrandan Nesne Al” özelliği ile kolaylıkla tanımlanabilir.

Görsel enkesit İzleyici ile üretilen bütün kesitler istenen parametrelerde görüntülenebilir.

Görsel enkesit izleyici ile, modelden oluşturulan kesitler ve tip kesit editörü ile tanımlanan kesitler kolaylıkla gözlemlenebilir.

NETPRO

NETPRO

Bütün detay kesit işlemleri Kesit Editörü ile tek bir editörden tanımlanabilir.

Kesit Editörü ile sıyırma kazısı, diş kazısı, kafa hendeği, topuk hendeği gibi detay kesit işlemleri otomatik olarak yapılabilir ve bu kesitlerle ilgili raporlar alınabilir.

İki veya daha fazla kesit arasından hacim hesabı yapılabilir.

Hacim hesap sihirbazı özelliği ile iki kesit arasında kalan veya ikiden fazla kesit arasında kalan alanlar kolaylıkla hesaplanabilir. Bir km aralığında birden fazla alan farklı kolonlara aktarılarak hacim hesabı yapılabilir.

NETPRO

NETPRO

Otomatik brükner dengelemesi ve çizimi yapılabilir ve raporlar alınabilir.

Otomatik brükner dengelemesi işlemi ile bütün toprak işleri planlaması gerçekleştirilebilir. Yapılan dengelemeye göre hafriyat ve paralı taşıma metraj cetveli, brükner özeti gibi raporlar alınabilir.

Otomatik metrajlar ile birçok metraj hızlıca alınabilir.

Hendekler, duvarlar, reglaj, sanat yapıları, tahkimatlar, kenar ve kamulaştırma taşları gibi yapıların ve trafik işaretlerinin metraj ve listeleri kolaylıkla alınabilir.

NETPRO

NETPRO

Karayolları standartlarına uygun enkesit çıktıları alınabilir.

Karayolları standartlarına uygun enkesit çizimi gerçekleştirilebilir. Bu enkesitler üzerine hacim, şev kazık kot ve eksene olan mesafeleri gibi değerler otomatik olarak yerleştirilebilir.

Küçük sanat yapıları otomatik olarak uygulanabilir ve metraj raporu alınabilir.

Kutu menfez, tarımsal alt geçit gibi küçük sanat yapıları enkesit, plan ve profil üzerine otomatik olarak yerleştirilebilir ve sanat yapıları ile ilgili raporlar kolaylıkla alınabilir.

NETPRO

NETPRO

Plan, profil, kesitler ve 3 boyutlu görünüm aynı anda görüntülenebilir ve plan veya profil üzerinde yapılan değişikliklerin diğer bütün dosyalara otomatik olarak uygulanması sağlanabilir.

Senkronize görünüm özelliği ile, plan, profil, kesitler ve 3 boyutlu görünüm aynı anda ekranda görüntülenebilir ve plan üzerinde yapılan değişiklerin profil, kesitler ve 3 boyut dosyasına otomatik olarak işlemesi sağlanabilir.

Şevli kotlu plan çizimi, profil çizimi ve paftalama işlemleri otomatik olarak yapılabilir.

Karayolları standartlarına uygun ve birçok değeri kullanıcı tanımlı olarak değiştirilebilen şevli kotlu plan çizimi ve profil çizimi yapılabilir. Üretilen plan ve profil otomatik olarak paftalanabilir.

Kavşak tasarımı, amaca yönelik araçlar ile kolaylıkla yapılabilir.

Kavşak kollarında kot taşıma işlemleri, otomatik profil çizimi işlemleri ile kavşak tasarımları yapılabilir.

Bitmiş yolun TIN modeli üretilebilir ve mevcut modele entegre edilebilir.

Projelendirme süreci tamamlanan yolun TIN modeli üretebilir ve bu model mevcut arazi ile birleştirilerek son durma ilişkin model üretilebilir.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları incelenebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Forum Netcad 'e giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

İndirilebilir Dokümanlar

NETPRO yardım (PDF)

Teknik Videolar

NETPRO 7 ile proje dosyası oluşturma, yatay ve düşey güzergahın belirlenmesi, arazi enkesitlerinin oluşturulması, rakortman ve düşey sapma değerlerinin girilmesi, tip kesit tasarımı, sıyırma ve diş kazısı gibi detay kesit işlemleri, kübaj hesapları, brükner dengelemesi ve proje paftalarının oluşturulması gibi işlem adımlarının nasıl yapıldığını gösteren teknik videoları buradan izleyebilirsiniz.