Skip to end of metadata
Go to start of metadata

NETPROMine

Icon

NETPRO/Mine modülüne ait genel ayarlamalar bu bölümden yapılmaktadır.

Icon

Genel Ayarlar penceresinden bu sekmenin gözlenebilmesi için NETPRO/Mine modül lisansına sahip olmanız ve NETPRO/Mine modülünün açık olması gerekmektedir.

SeçenekAçıklama 
İlk Açılışta Son Çalışılan Projeleri YükleNETPRO/Mine her açılışta, en son çalışılan projenin program tarafından hatırlanarak otomatik yüklenmesi aktif durumda kullanılır.
Galeri Çiziminde Düzenleme Penceresini AçYeraltı madenciliğinde galeri oluşturma sonrası düzenleme penceresinin açılması için aktif duruma getirilir.
İpucu Penceresini AçSondaj ve galeri özelliklerinin 3D ekranında açılan obje ipuçları olarak gözlenmesi için aktif duruma getirilir.
Yüzey Yumuşatması Yap3D ortamına aktarılan yüzeylerin yumuşatılması isteniyor ise; aktif durumda kullanılır.
3D Katman Yükle/KaydetProje 3D Katmanları altında bulunan verilerin porje kapatılırken otomatik kaydedilmesi veya bu katmanların proje açılırken otomatik yüklenmesi için aktif durumda kullanılır.
Açık Ocak Yüzeyi Üzerinde Rampaları Farklı Renkte GösterYerüstü madenciliğinde tasarlanan rampaların ocak yüzeyinden farklı bir renkte gösterilmesi isteniyor ise; aktif durumda kullanılır.
Geri Al Geçmişi SayısıGeri al işleminin maksimum uygulanacağı sayıdır. Bu değer kadar işlem geri alınabilmektedir.
SeçenekAçıklama 
Silindir ÇapıSondajların 3D ortamında gösterilmesi istenilen çap değeridir. Bu değer 0 olarak girilir ise; sondajlar 3D ekranında çizgi şeklinde gözlenecektir.Silindir ÇözünürlüğüSondaj silindirini oluşturan doğru parça sayısıdır. Bu değer ne kadar yüksek tutulur ise; oluşan silindir o denli yumuşatılmış gözlenir ancak ekran performansı düşecektir.
Galeri Abartma KatsayısıYeraltı madencilğinde oluşturulan galerilerin hiçbir şekilde uzunlukları değişmeden yalnızca 3D oekranda büyütmeyi veya küçültmeyi sağlar.
Maks. Sivri Uç Kontrol AçısıParalel alma işlemlerinde meydana gelen sivri uçların en büyük kaç dereceye kadar otomatik temizleneceğini belirler. Varsayılan değer 10 derecedir. Daha büyük değer verilmesi sivri ucun oluşma olasılığını azaltacak ancak eksik nokta oluşmasına neden olabilecektir.

 

 

  • No labels