Skip to end of metadata
Go to start of metadata

ZAMAN GEZGINI

'ZAMAN GEZGİNİ', aynı bölgeye ait farklı zamanlarda gerçekleştirilmiş projelerin, geçmişten bugüne gösterdiği değişimin, istenilen tarihler arasında hareket edebilen bir slider sayesinde kolaylıkla izlenebilmesini sağlayan Netstore ürünüdür.

Örneğin; imar planlarının geçmişten bugüne gelişimi, kentin imar planlarına ne kadar uygun olarak reaksiyon gösterdiği, gecekondulaşmanın zaman içerisinde nasıl bir yol izlediği, orman yangınları, afetler öncesi ve sonrası değişimler, Taş Devri' nden günümüze kadar yerleşim alanları vb. gibi zaman içerisindeki değişimlerin projeler üzerinden geçmişten bugüne izlenebilmesini sağlar.

Raster ve vektör veri formatları üzerindeki zamansal değişiminin takip edilmesi sağlanabilir.

Farklı zaman değerleri girilmiş olan raster ve vektör verilere sahip CAD ve GIS yapısındaki verilerin özel bir slider kontrolü aracılığıyla zamana göre değişimini gösterir.

ZAMAN GEZGINI

ZAMAN GEZGINI

Verilere ait tarih girişleri yapılarak değişimin izlenmesi sağlanabilir.

Farklı zaman aralıklarında ki değişiklikler slider kontrolü ile anlık olarak izlenebileceği gibi  'Tarih Girişi' sayesinde manuel tarih girişi yapılarak girilen tarihteki duruma anında ulaşılabilir.  Slider kontrolü ile istenilen zaman aralıklarına geçiş yapılarak, farklı zaman aralıklarındaki değişiklikler gözlemlenebilir, seçili zaman aralığındaki veri ve projelere istenilen ölçekte zoom in/out yapılabilir ve farklı tarihlerde oluşturulmuş olan veriler zaman gezgini üzerindeki video izleme özelliği sayesinde izlenebilir.

Raster ve vektör veri formatları üzerindeki zamansal değişiminin takip edilmesi sağlanabilir.

Farklı zamanlarda karolanan raster veya GPS verisi gibi farklı zaman damgalarına sahip vektör verilerin yüklenmesi durumunda zaman gezgininde bu veriler otomatik olarak görüntülenir. Tüm zaman değişimi limitlenebilir; limit bulma özelliği sayesinde tüm zaman limiti de gözlemlenebilir.

ZAMAN GEZGINI

Teknik Videolar

ZAMAN GEZGİNİ modülü ile farklı zamanlardaki kamulaştırma, planlama vb. projeler üzerinde tarih aralığının belirlenmesi ve zamansal değişimin izlenmesi gibi işlem adımlarının nasıl yapıldığını gösteren teknik videoları buradan izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları incelenebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Forum Netcad 'e giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Haberler

  • No content found for label(s) haber,zaman_gezgini.

Başarı Hikayeleri

  • No content found for label(s) başarı,zaman_gezgini.