Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Section
Column
width100%
Info
titleKurulum Dosyaları

Network kullanımı için bilgisayarınızda 'Network Lisans Dağıtıcısı' ve 'Netcad Network Servis' kurulumunun bulunması gerekmektedir. İndirilen dosya her iki kurulumunda yapılmasını sağlar.

Ürün Adı
Açıklama
İndirme Linki
Hasp Lisans DağıtıcıNetwork lisans kilit sürücüsü (5.40)İndir
Netcad Network ServiceNetwork lisans kilit aktivatörü

Netcad Network Service

(Network kilitleri için)

Network lisans kilitleri içim aktivatör & Hasp Lisans Dağıtıcı

İndir

Info
iconfalse
titleSunucu Bilgisayar

Network Lisans Dağıtıcısı ve Netcad Network Servis kurulum işlemleri sonrasında, C:\Netcad klasörü içerisinde bulunan NETHASP.ini dosyasında düzenleme yapılması gerekmektedir.

NETHASP dosyası Birlikte Aç/Not Defteri ile açılarak, NH_SERVER_ADDR' satırına localhost yazılır ve dosya kaydedilir.

Netcad'in sunucu bilgisayarda aktif hale getirilmesi için Netcad Network Servis kurulumunun sağlandığı klasörden C:\Program Files (x86)\Netcad\Netcad Network Service içerisinden Netcad.Network.Application.exe çalıştırılır ve aktivasyon gerçekleştirilir.

Aktivasyon işlemleri hakkında (?)

Sunucu bilgisayarda kilit aktif hale gelir ve Netcad çalıştırılarak kullanım kontrol edilir. Sunucu bilgisayarın IP bilgisi öğrenilerek istemci bilgisayarlara aktarılır.

Note

Lisans kilidinin takılı bulunuduğu bilgisayarın IP adresini öğrenmek için bilgisayarın Başlat/Çalıştır satırına cmd yazılarak DOS Yönetici penceresine ulaşılır.

C:\User\user.user> satırına ipconfig yazılarak IPv4 Address satırından bu bilgiye ulaşabilirsiniz.


Info
titleİstemci Bilgisayar

Netcad çalıştırılan istemci (kullanıcı) bilgisayarlar ile kilidin takılı bulunduğu sunucu bilgisayar aynı ağ üzerinde birbirlerini görüyor olmalıdır.

Kullanıcı tarafında Netcad çalışabilmesi için, sunucu bilgisayarın açık, Network Lisans Dağıtıcısı programının çalışır ve lisans kilidinin takılı olması gerekmektedir.

Kullanıcı bilgisayarına yapılan Netcad kurulumları sonrasında C:\Netcad içerisinde bulunan NETHASP.ini dosyası NH_SERVER_ADDR satırına lisans kilidinin takılı bulunduğu IP bilgisi yazılarak dosya kaydedilir (Örneğin; NH_SERVER_ADDR = 192.168.1.6).

Netcad çalıştırıldığında kilide bağlanır ve açılış esnasında N ile başlayan kilit numaranız gözlenir.

 

Info

Children Display