Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Info

Network Lisans İzleyicisi, aynı ağ üzerindeki Network lisans kilidinden lisans alarak çalışan kullanıcıların takibini sağlayan programdır.

Network Lisans İzleyicisi kurulum dosyasına İndirilebilir Dosyalar  adresinden veya buradan Tüm Kurulumlar adresinden ulaşabilirsiniz.

Info
titleNetwork Lisans İzleyicisi Kurulumu

Network Lisans İzleyici kurulumu için aşağıdaki işlem adımlarından faydalanabilirsiniz.

Image Removed

 

 

Info
iconfalse
titleNetwork Lisans İzleyicisi Kullanımı

Kurulum işlemi sonrasında açılan pencerede; aynı ağ üzerinde çalışan kullanıcılar dinamik olarak listelenir.

Network Lisans İzleyicisi penceresindeki HASP Lisans Manager sekmesinde, kullanılan Network Lisans Kilit (HASP#1) bilgisi yer alır.

Bu kilidin seçilmesi durumunda, ağ üzerinde kilitten lisans alan kullanıcı bilgileri (ip) pencerenin sağ tarafında listelenir. Program No sütununda yer alan her sayı bir modülü ifade eder.

SeçenekAçıklama
Program NoKilidin sahip olduğu modül lisans bilgisi yer almaktadır. Buradaki her bir değer farklı modülü ifade eder.Modüllere ait değer bilgisini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.
Current Stationsİlgili modülün o anki kullanım sayısını ifade eder. (Örneğin: 16 numaralı modül şuan için 3 kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.)
Maximum Stationsİlgili modülün tanımlı kilit için maksimum kullanım sayısını ifade eder.
Activations Leftİlgili modülün bu kilit üzerinden kaç kez daha lisans okunabileceğini eder (Bu değerin "0" olması durumunda kilit kullanım hakkının yenilenmesi gerekmektedir. Bu konu ile ilgili yardım alabilmeniz için Teknik Birime ulaşmanız gerekmektedir).

...