Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Çıktı Konuları

Icon
Netcad yazılımları ile üretilmiş proje çıktılarının alınma aşamalarını anlatan doküman ve videoların yer aldığı bölümdür.

Çıktı Öncesi Yapılması Gerekenler

Icon

Çıktı işleminde Netcad üzerinde görünen objeler yazdırılmaktadır.

Çıktı alınacak yazıcı özelliklerine göre renkli, gri tonlama ya da tek renk siyah gibi değişiklikler Görünüm/ Çizim Yöntemi (?) bölümünden çıktı öncesi ayarlanması gerekmektedir.

Görünüm/Kalınlık Ayarları/Kalın Obje Çizimi seçeneği pasif olduğu durumlarda hem Netcad ekranında hem de yazıcı çıktısında kalınlıklar gözlenmez.

Kalın olarak çıktısı alınması istenen objeler ve katmanlar için farklı kalınlık değerleri Tabaka Özellikleri (?) veya Kalınlık Ayarları (?) bölümlerinden verildikten sonra yazıcıya gönderilmelidir.

Icon

Netcad GIS ile CAD ve GIS yapısındaki projelerinizin farklı formatlarda kaydedilerek çıktı alım işlemleri aşağıda bahsedilmiştir.

PDF Dosyası Oluşturarak Çıktı Alma

Icon

Projelerinizi PDF formatında kaydederek çıktı alabilmeniz için, öncelikle bilgisayarınızda 'PDF Kaydedici' programın kurulmuş olması gerekmektedir.

Çıktı işlemine diğer çıktı alım işlemlerindeki gibi devam edilir. Çizdir penceresinde 'Ayarlar' butonu yardımı ile Yazıcı ayalarının yapılması gerekmektedir. Yazıcı Adı satırından PDF Kaydedici seçimi yapılarak işleme devam edilir. Seçilen yazıcı türüne ait diğer ayarlamalar 'Özellikler' butonu yardımıyla sağlanabilir.

  • No labels