Skip to end of metadata
Go to start of metadata

4.Güzergah Bilgilerinin Tanımlanması

1. Uygulama Menüsü / Aç işlemine giriş yapınız ve Örnek Veri sekmesinde yer alan 'KAMU_UYGULAMA' klasöründeki 'ENH_DIREK.NCZ' dosyasını açınız.

2. Uygulama Menüsü / Ekle / Dosya Ekle işlemine giriş yapınız, Örnek Veri sekmesinde yer alan 'KAMU_UYGULAMA' klasörüne geçiniz ve sağ alt bölümde konumlanmış dosya formatlarından 'Vektör Dosyalar' formatını seçtikten sonra 'ENH_SOME.NCN' dosyasını 'Ekle' butonu ile ekleyiniz.

3. Açılan dialog penceresinde 'Noktalar' bölümünde Süzgeç seçeneği aktif iken 'Süzgeç' satırına * yazarak 'Tamam' butonuna tıklayınız.

4. Referanslar altındaki raster altlıkların görünürlüğünü pasif hale getiriniz ve some noktalarını grafik ekranda gözlemleyiniz.

Icon

Grafik ekranda noktalar gözlenmiyor ise, 'Görünüm' menüsü 'Etiket Ayarları' bölümündeki 'Nokta Adları' satırını aktif hale getiriniz.

Görünüm menüsü hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

5. Netkamu / Some Bilgileri editörüne giriş yapınız.

6. Editör içerisinde fare sağ tuşuna tıklayarak açılan menüden 'Grafikten Ekle' komutunu seçiniz.

7. 'Koordinat Hesap Makinası' içerisindeki 'Nokta Adı' butonuna tıklayınız.

8. Açılan dialog penceresinde aşağıdaki görselde bulunan bilgilerin girişini sağladıktan sonra 'Tamam' butonuna tıklayınız.

9. Yeniden açılan dialog penceresini 'İptal' butonu ile geçerek fare sağ tuşuna tıklayınız ve 'Some Bilgileri' editörünün güncellendiğini gözlemleyiniz.

Icon

Editördeki some noktalarını tanımlamak adına 'Tamam' butonuna tıklandığında direk dosyasının bulunamadığına dair bir uyarı penceresi açılacaktır. Bu pencereyi, 'Tamam' butonu ile geçiniz.

  • No labels