Skip to end of metadata
Go to start of metadata

  1. Raporlar\Kontrol\Sistem Basınç ve Hız Kontrolü komutunu seçiniz.

 


Hidrofor işlemlerine geçiş için kritik nokta tespiti yapılmalıdır. Bunun için aşağıdaki işlem adımları uygulanır.

 Çizim / Hidrofor işlemine giriniz. Şebekeyi besleyen sanat yapısı hidrofor bloğunu ana hattın ucuna yerleştiriniz. (Son nokta yakalama modu açık olmalıdır)

Hidrofor eklendikten sonra Kapalı Şebeke işleminde uygulanan işlem adımlarını uygulayarak rapor çıktısı bölümüne kadar olan işlem adımlarını tekrar uygulayınız.

 

 İşlemler\Kritik Nokta işlemine giriniz. Tamam ile mesajı onaylayınız.

 İşlemler\Hidrofor Hesapları komutunu seçiniz. Kritik Nokta butonunu tıklayarak kritik nokta bilgilerinin aktarılmasını sağlayınız.Basınç sekmesine geçiniz. Burada istenilen işletme basıncını giriniz. Diğer bilgilerin hesaplı olarak geldiğini gözlemleyiniz.


Kazan sekmesinde 0 (sıfır) olan F(adet) hücresine uygun şekilde değer giriniz. D(mm) sağındaki butonu tıklayarak kazan çapı seçimini yapınız. Diğer bilgilerin otomatik olarak hesaplandığını gözlemleyiniz.

Manometrik sekmesinde emniyet ve dinamik seviye yüksekliklerini giriniz. Diğer bilgilerin otomatik olarak hesaplandığını gözlemleyiniz.

Pompa ve motor sekmesine giriniz. Pompa tipi, n, b değerlerinini seçimi için sağda bulunan butonlara tıklayınız. Ayrıca b+1 seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediniz.

Basınç Ayar butonuna tıklayınız. Bunun sonucunda kritik noktaya göre tüm noktaların basınçları ayarlanmış olduğunu ve bilgi mesajının ekrana geldiğini gözlemleyiniz.


Gerek duyulursa Hidrofor ile kritik nokta arasındaki boykesit çizdirilebilir.

Hidrofor Hesapları penceresinde Boykesit butonuna tıklayınız.

  • No labels