Skip to end of metadata
Go to start of metadata

NETIGMA Çalıştayları Sürüyor

18 Eylül 2014

Netcad, web tabanlı yazılım geliştirme platformu NETIGMA'yı tanıtmayı sürdürüyor. Bu kapsamda 18 Eylül 2014 tarihinde, Kamu, Belediye ve Özel sektör temsilcilerinin katıldığı bir çalıştay düzenleyen Netcad, 25 yıllık tecrübesiyle, 200'den fazla projede kullanarak geliştirdiği platformun yeteneklerini katılımcılarına aktardı.

Netcad, 18 Eylül 2014 tarihinde Ankara’da JW Marriot Hotel’de düzenlenen Netigma Çalıştay’ında, pek çok kamu kurumu, belediye ve özel sektör firmasının bilgi işlem yönetici ve çalışanı ile bir araya geldi.

Çalıştay’ın açılış konuşması ve firma tanıtımı Netcad Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan SAVACI tarafından yapıldı. Netcad'in kuruluşundan bugüne geçen 25 yıllık sürede, sürekli büyüdüğüne ve bugün Türkiye'nin en büyük yazılım üreticilerinden biri haline geldiğine değinen Alpaslan SAVACI, Netcad’in %85’lere varan pazar payıyla sektörün öncü yazılım firması olduğunu vurguladı. Alpaslan SAVACI, önümüzdeki dönemde yurt içinde sağlanan bu başarıyı, yazılım ihracat faaliyetlerini artırarak yurt dışına taşımayı hedeflediklerini ifade etti.

NETIGMA’nın, 2005 yılından beri yaklaşık 25 adam yıllık bir çaba sonucu geliştirildiğini ve bugüne kadar yüzlerce projede kullanılarak iyileştirilip, olgunlaştığını anlatan Alpaslan SAVACI, herhangi bir projede kullanıcıya %70 - %100’ü tamamlanmış bir proje başlangıç noktası sağlayan bir yazılım platformu geliştirdiklerini ifade etti. Kolay, hızlı yazılım geliştirme ve bakım maliyetlerini azaltma ilkeleriyle geliştirilen NETIGMA'da, bugün piyasada sunulan pek çok yazılım geliştirme aracının özelliklerinin bir arada toplandığını vurgulayan Alpaslan SAVACI, kurumların ihtiyacı olan yazılımları NETIGMA ile kısa sürede, minimum kodla geliştirilebileceğine dikkat çekti.

Çalıştayın son bölümünde Projeler Yazılım Müdürü Hüseyin CANDAN tarafından, yazılım geliştirme sürecinde NETIGMA'nın ne şekilde kullanılabileceği ve kullanıcılarına sunacağı faydalar, başarılı proje örnekleri üzerinden katılımcılara aktarıldı. NETIGMA ile, KEOS (Kent Otomasyon Sistemi), MTS (Mobil Takip Sistemi), CAS (Coğrafi Arşiv Sistemi), EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi), KDU (Kentsel Dönüşüm Uygulaması), KBS (Kamulaştırma Bilgi Sistemi) gibi pek çok ürün geliştirilebildiğini anlatan Hüseyin CANDAN, Azerbaycan TAKBİS Projesi (RERCMS),Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (TOKİ) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (PPS, MERBİS) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (TEİAŞ), Gençlik ve Spor Bakanlığı (Spor Bilgi Bankası) gibi pek çok örnek projede NETIGMA'nın başarıyla kullanıldığını ifade etti.

 

 

 

Please only share your comments for this page. For unlimited technical support please visit NETCAD Forum 24/7.