Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Bakırköy Belediyesi Netcad’le Kent Bilgi Sistemi İle Tanıştı

17 Ekim 2014

Modern kentlerin olmazsa olmaz bileşenlerinden biri halini alan Kent Bilgi Sistemleri, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmaktadır.

Netcad, belediye çalışmalarını düzenli hale getirmek için Bakırköy Belediyesi Kent Bilgi Sistemini oluşturmaya başladı.  Netcad Yazılım Projeler Birimi tarafından hazırlanan Bakırköy Belediyesi Kent Bilgi Sistemi ile coğrafi bilgi sistemi altlığına uyumlu hale getirilen vektörel veriler masaüstü ve web uygulamalarında kullanılabilecek.

Proje kapsamında; Netcad GIS uygulamaları,  Adres Bilgi Sistemi, Fen işleri Uygulaması, Kimlik Paylaşım Sistemi, Takbis Entegrasyonu, MobilGIS, Web Tabanlı İmar Durumu, Kent Rehberi, Nöbetçi Eczane, Kısayol Uygulamaları, Mobil 360, Artırılmış Gerçeklik (augmented reality) ve 360 Derece Ölçekli Panoramik Görüntü çekimi çalışmaları yapılacak.

Kent Bilgi Sistemi ile belediye hizmetlerin daha hızlı ve ekonomik hale getirilmesi, gelirlerinin artırılması, vatandaş ile elektronik ortamda iletişim kurabilme imkânı ve mevcut sorunların hızlı, doğru ve düşük maliyetlerle çözümü amaçlanmaktadır.