Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad çalıştaylarına bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Çalıştaylar

 • Page:
  2018.09.07 TUCBS Entegrasyon Projesi Yönetici Bilgilendirme Çalıştayı Kamuyu Bir Araya Getirdi — T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye CBS sektörüne iz bırakacak projelerinden birisi olan TUCBS Entegrasyon Projesi’nin Yönetici Bilgilendirme Çalıştayı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticilerinin katılımı ile 06 Eylül 2018 tarihinde düzenlendi. 
 • Page:
  2018.08.13 TUCBS Entegrasyon Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı — T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye’nin 100 büyük projesi içerisinde yer alan ve coğrafi verilen paylaşıma açılmasına hedefleyen Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemleri (TUCBS) Entegrasyon Projesi Bilgilendirme Toplantısı’nı 08 Ağustos 2018 tarihinde düzenledi.
 • Page:
  2018.07.18 Netcad Netgis Server Client API Eğitimi Büyükşehirlerin Katılımıyla Tamamlandı — 11 Temmuz 2018 tarihinde Netcad Yazılım A.Ş.’nin merkez ofisinde düzenlenen eğitime Büyükşehir Belediyeleri katıldı.
 • Page:
  2018.05.14 İzmir'de Kamulaştırma Bilgi Sistemi ve MAKS Entegrasyonu Konulu Bilgi Paylaşımı — İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Kamulaştırma Bilgi Sistemi ve MAKS Entegrasyonu Konulu Bilgi Paylaşımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Zeynep Özege’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıda; İzmir Büyükşehir Belediyesi Netcad ile bir araya gelerek MAKS Entegrasyonu ve Kamulaştırma Bilgi Sistemi üzerine önemli bilgiler edindi.

 • Page:
  2018.05.01 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ iş birliğinde CBS Çalıştayı 27 Nisan Cuma günü, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) iş birliğinde "Coğrafi Bilgi Sistemleri" çalıştayı düzenlendi.

  Ramada Otel'de düzenlenen Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalıştayına, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri M. Zeki Gürcün, Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve 15 ilçe belediyesinden gelen toplamda 170 davetli katıldı.

 • Page:
  2018.04.18 Netcad Belediye Çözümleri Sakarya'da Tanıtıldı — 18 Nisan 2018 Çarşamba günü, Sakarya RichmondNua Hotel’de, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin önderliğinde “Netcad Belediye Çözümleri Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştayı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ dahil olmak üzere ilçe belediyeleriyle beraber Sakarya’da bulunan 15 farklı Yerel Yönetimden 90 katılımcı izledi.

  Netcad Kurumsal Temsilcisi Dr. Emin Bank ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Zafer Poyraz’ın açılış konuşmaları ile başladı. 

 • Page:
  2018.03.19 Netcad Belediye Çözümleri Van’da Tanıtıldı — Geliştirdiği çözümler ve sektörüne getirdiği yeniliklerle, Türkiye’nin mekânsal bilişim sektöründe en yaygın kullanıma sahip yazılım firması olan Netcad, belediye çözümlerini Van’a gerçekleştirdiği bir organizasyonda anlattı.
 • Page:
  2017.05.23 Netcad, Türkiye’nin Dört Bir Yanından Büyükşehir Belediyeleri ile Su ve Kanalizasyon Idarelerini Bir Araya Getirdi — Sektörünün en yaygın kullanıma sahip firması Netcad Yazılım A.Ş, Antalya’da düzenlediği Kamulaştırma ve Taşınmaz Bilgi Sistemi Çalıştayı’nda Türkiye’nin 28 Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanalizasyon İdaresi'nden 160 konukla bir araya geldi.
 • Page:
  2017.03.06 ‘Netcad Yer Bilimleri Proje Uygulamaları Çalıştayı’ ODTÜ’de — Türkiye’nin ilk yerli madencilik yazılımını geliştiren Netcad, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile birlikte ‘Yer Bilimleri Proje Uygulamaları’na ilişkin çalıştay düzenledi.
 • Page:
  2016.10.25 Çukurova Üniversitesi’nde ‘NETPRO/Mine ile Madencilikte Proje Uygulamaları’ Çalıştayı Düzenlendi — Türkiye’nin sektöründe en yaygın kullanıma sahip firması Netcad, Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü ile birlikte “Madencilikte Proje Uygulamaları”na ilişkin bir çalıştay düzenledi. Etkinliğin sponsorluğunu yürüten Netcad, teknik sunumlarıyla da çalıştaya destek verdi.
 • Page:
  2016.05.27 Mekansal Planlama Netcad ile Hayat Buluyor — Geliştirdiği çözümler ve sektörüne getirdiği yeniliklerle Türkiye’nin en yaygın kullanıma sahip yazılım firması olan Netcad, Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği Kapsamında sunduğu çözümleri ve başarılı projelerini Nilüfer Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü ile birlikte anlattı.
 • Page:
  2016.04.15 Taşra ile Merkez Arasında Güçlü Bir Bağ Kuruluyor — Türkiye’nin sektöründe en yaygın kullanıma sahip firması Netcad Yazılım A.Ş, taşrada üretilen coğrafi verilerin merkezde etkin yönetilmesine ilişkin bir çalıştay düzenledi. Çalıştayda Netcad ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen başarılı projelerden dört tanesi kurumlar ile birlikte sunuldu.
 • Page:
  2016.01.18 Netcad Çözümleri Antalya'da — Türkiye’nin en yaygın yazılımı Netcad, geliştirdiği çözümlerle Türkiye’nin dört bir yanını dolaşmaya devam ediyor. Yoğun geçen 2015 yılının ardından 2016’ya hızlı başlayan Netcad ilk çalıştayını Antalya’da düzenledi. Özel Sektör firmaları ile bir araya gelen Netcad, HKMO Antalya Şubesi’nde uygulamalarını anlattı.
 • Page:
  2015.10.07 Netcad, TAKBİS ve MEGSİS Servislerine Anında Erişim İçin Geliştirdiği Çözümünü Tanıttı — Netcad, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün (TKGM) “Tapu” ve “Kadastro” verilerini yayınladığı TAKBİS ve MEGSİS servislerine erişimi çok kolay ve pratik hale getiren çözümü Netcad/Tapu ve KEOS.Tapu’yu düzenlediği çalıştayla kullanıcılarına tanıttı.  06 Ekim 2015 tarihinde JW Marriott Hotel’de gerçekleşen etkinliğe kamu kurumları, belediyeler ve özel sektör'den 120'den fazla kişi katıldı.
 • Page:
  2015.07.10 Netcad Çözümleri Çalıştayı Mersin’de — Türkiye’nin en yaygın yazılımı Netcad, geliştirdiği çözümlerle Türkiye’nin dört bir yanını dolaşmaya devam ediyor. Son olarak Mersin Özel Sektör firmaları ile bir araya gelen Netcad, HKMO İl Temsilciliğinde uygulamaları anlattı.
 • Page:
  2015.05.14 Netcad Ulusal Coğrafi Bilgi Sisteminin Yeni Düzeniyle Uyumlu Çözümlerini Sektörle Paylaştı — Altyapısı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi’nin Kurulması ve Uygulanması Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesiyle birlikte sektör uygulamaları da değişikliğe uğradı. Netcad, hem yeni yönetmelikle uyumlu uygulamalarını anlatmak hem de yeni düzende kamunun yol haritası üzerine konuşmak amacıyla 14 Mayıs’ta Ankara’da sektör temsilcileri ile bir araya geldi.
 • Page:
  2015.04.21 Su Kaynakları Yönetimi İçin Yerli Yazılım Teknolojileri En değerli kaynaklardan biri olan suyun yönetimi için %100 Türk Sermaye ve mühendisliği ile geliştirilen Netcad yazılımları 21 Nisan 2015 tarihinde JW Marriott Hotel’de gerçekleştirilen Su Kaynakları Yönetimi Çalıştay’ında değerlendirildi. 
 • Page:
  2015.03.20 Şehir ve Bölge Plancılar Netcad Etkinliğinde Bir Araya Geldi — 2014 yılında yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı ve güvenli çevreler oluşturmak amacıyla hazırlanan Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği ile birlikte sektör uygulamaları da değişikliğe uğradı. Yeni düzeni yenilenen yazılımıyla karşılayan Netcad, hem uygulamalarını anlatmak hem de Planet ürününün son versiyonunu tanıtmak üzere 19 Mart’ta Ankara’da plancılarla bir araya geldi.
 • Page:
  2015.03.19 Netcad I 2014 Mekansal Planlama Yönetmeliği Kapsamında Planlama Uygulamaları Çalıştayı — Netcad'in 2014 Yılı Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğine uyumlu Netcad Planlama Çözümlerini  ele alacağı çalıştay 19 Mart 2015 Perşembe günü JW Marriott Hotel'de düzenlecektir. Tüm ilgililerin çalıştayımıza katılımınızdan memnuniyet duyarız. Etkinliğe kayıt olmak için lütfen  0312 265 05 10 - 114 nolu telefon numarasından veya seda.sirman@netcad.com.tr adresinden Seda SIRMAN'a ulaşınız.
 • Page:
  2015.03.16 Madencilik Sektörü Yerli Yazılımla Uzmanlaşıyor — Madencilik sektörüne yönelik geliştirilen uygulamalar ile teknolojinin doğru kullanımının önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen “Netcad Madencilik Uygulamaları Çalıştayı” 11 Mart 2015 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Teknolojinin madencilik sektörünün geleceğine nasıl yön vereceğini konu alan çalıştay yoğun ilgi gördü.
 • Page:
  2015.03.11 Netcad Madencilik Uygulamaları İstanbul Çalıştayı — Madencilik uygulamalarının her yönüyle ele alınacağı "Netcad Madencilik Uygulamaları Çalıştayı" 11 Mart 2015 Çarşamba günü gerçekleştirilecektir. Çalıştay ilgili tüm kurumlara açıktır.
 • Page:
  2015.02.18 Maden Kazalarının Önlenmesinde Teknolojinin Önemi Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Anlatıldı — Ülkemizde son dönemde meydana gelen kazaların önlenmesi için yasal düzenlemelerin yanı sıra teknolojik ekipman ve uygulamaların kullanılması da gündemde. Teknolojinin maden tasarım ve işletmesinde kullanımıyla maden kazalarının nasıl önüne geçilebileceği, madenciliğimizin önemli bölgelerinden biri olan Karadeniz’de Madencilik Uygulamaları Çalıştay’ında ele alındı. Netcad tarafından 18 Şubat 2015 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünde gerçekleştirilen etkinlikte, konu ile ilgili kurum ve akademisyenler bir araya geldi.
 • Page:
  2014.12.11 Netcad Madencilik Uygulamaları Çalıştayı Düzenlendi — Ülkemizde son dönemde meydana gelen acı maden kazalarının ardından yapılan kanun değişiklikleri çerçevesinde, teknolojinin Madencilik Sektörü’nde etkin olarak kullanımı yoğun bir şekilde gündeme gelmektedir.

  Teknolojinin tüm madenlerde kullanımının gerekliliğinin ve metotlarının tartışıldığı Madencilik Uygulamaları Çalıştayı ilgili özel sektör, kamu kuruluşları ve akademisyenlerin katılımıyla 11 Aralık 2014 tarihinde JW Marriott Hotel’de gerçekleştirildi.

 • Page:
  2014.12.11 Netcad Madencilik Uygulamaları Çalıştayı — Tüm Maden sektörü firmaları ve ilgili kamu kurumlarının davetli olduğu Netcad Madencilik Uygulamaları Çalıştayı, JW Marriott Hotel'de gerçekleşecek.Etkinlik katılımınızı 312.265 05 10 /113 Nolu telefondan Seda SIRMAN'a bildirmenizi rica ederiz.
 • Page:
  2014.11.06 Netcad KAZI PLANI Çözümünü Tanıttı — Netcad Kazı Planı çözümünü, düzenlediği bir Çalıştayla tanıttı. 6 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılara ürünün özellikleri uygulamalı olarak proje örnekleri üzerinden aktarıldı.
 • Page:
  2014.10.30 Netcad, Her Ölçekteki Kazı/Dolgu Işlerinin ve Tasarımlarının Yapılabildiği Çözümü, KAZI PLANI'nı Tanıtıyor — Kazı işi ile uğraşan tüm özel sektör firmaları, yerel yönetimler ve kamu kurumlarının ilgili bölümlerinin davetli olduğu Netcad Kazı Planı Çalıştayı, Bilkent Cyberpark Konferans Salonu'nda 06 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilecektir.Etkinlik ilgili tüm katılımcılara açıktır.
 • Page:
  2014.09.18 Netigma Çalıştayları Sürüyor — Netcad, web tabanlı yazılım geliştirme platformu NETIGMA'yı tanıtmayı sürdürüyor. Bu kapsamda 18 Eylül 2014 tarihinde, Kamu, Belediye ve Özel sektör temsilcilerinin katıldığı bir çalıştay düzenleyen Netcad, 25 yıllık tecrübesiyle, 200'den fazla projede kullanarak geliştirdiği platformun yeteneklerini katılımcılarına aktardı.
 • Page:
  2014.06.26 Netcad, Arazi Toplulaştırma ve Hidroloji Çalıştayı Türkiye’nin en güçlü arazi toplulaştırma çözümü NETTOP’un yeni ve geliştirilmiş özellikleri, 26 Haziran’da Bilkent Cyberpark’ta gerçekleştirilen Arazi Toplulaştırma ve Hidroloji Çalıştayı’nda anlatıldı. 
 • Page:
  2014.05.15 Netigma Kamu Çalıştayı — Netcad tarafından tasarlanmış, web tabanlı yazılım geliştirme platformu NETIGMA için düzenlenen çalıştaylar devam ediyor.
 • Page:
  2014.03.05 Netigma Çalıştayı — Web tabanlı yazlım geliştirme platformu Netigma’nın tanıtım etkinliklerinden ilki 26 Şubat’ta JW Marriott Otel’de gerçekleştirildi.
 • Page:
  2013.12.10 Netcad Irak’ta Ses Getirdi — Netcad Uluslararası Satış Bölümünün 12-14 Kasım tarihlerinde Irak’ın Duhok kentinde gerçekleştirdiği çalıştay büyük ilgi gördü. İlk gün “Ulusal Konumsal Veri Altyapısı (NSDI) ve Netcad” temasının işlendiği çalıştayda, Netcad’in sağladığı çözümlerin, ülkenin tüm konumsal veri altyapısının oluşturulmasında sağlayacağı faydalar dinleyicilere örneklerle aktarıldı.

 • No labels