Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Madencilik Sektörü Yerli Yazılımla Uzmanlaşıyor

16 Mart 2015

Madencilik sektörüne yönelik geliştirilen uygulamalar ile teknolojinin doğru kullanımının önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen “Netcad Madencilik Uygulamaları Çalıştayı” 11 Mart 2015 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Teknolojinin madencilik sektörünün geleceğine nasıl yön vereceğini konu alan çalıştay yoğun ilgi gördü.

Yazılım teknolojisinin ve getirdiği çözümlerin hemen her alanda vazgeçilmez hale geldiği günlerde, bu teknolojinin doğru yerlerde kullanılması da bir o kadar önem kazanmış durumdadır. Son dönemlerde ülkemizde meydana gelen üzücü maden kazaları ve ardından gelişen süreçler ise madencilik sektörünün bu konuya her zamankinden daha çok hassasiyet göstermesini sağladı. Türkiye’nin alanında yetkin yerli yazılım markası Netcad, madencilik sektöründe teknolojinin önemini vurgulamak ve maden kazalarına teknolojiyle nasıl dur denilebileceğini göstermek için çözümlerini 11 Mart 2015 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde paylaştı.

Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Tunç Emre Toptaş tarafından yapılan sunumda madencilikte teknoloji kullanımının ve veriye dayalı inceleme, analizin önemini vurgulanırken, bilimsel yöntemlerin gereğinin farkına varmanın da kazaların önlenmesinde önemli bir adım olacağı belirtildi. Sunumda açık ve yer altı maden işletmeciliğinin tüm aşamalarını bir arada gerçekleştirebilmesinin yanı sıra jeolojik projelendirme süreçlerini de yönetebilen, Türkiye’nin İlk yerli Madencilik Çözümü Netpro/Mine’nın mevcut ve geliştirilen özellikleri de çalıştay katılımcılarına aktarıldı.

 

 

 

Please only share your comments for this page. For unlimited technical support please visit NETCAD Forum 24/7.