Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Su Kaynakları Yönetimi İçin Yerli Yazılım Teknolojileri

21 Nisan 2015

En değerli kaynaklardan biri olan suyun yönetimi için %100 Türk Sermaye ve mühendisliği ile geliştirilen Netcad yazılımları 21 Nisan 2015 tarihinde JW Marriott Hotel’de gerçekleştirilen Su Kaynakları Yönetimi Çalıştay’ında değerlendirildi. 

DSİ, iller Bankası gibi su kaynakları yönetiminin kamu’daki önemli kurumlarının yanı sıra belediye ve özel sektör temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleşen etkinlikte konuşan Netcad Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan SAVACI, Netcad’in farklı mühendislik alanlarında çok çeşitli ürünleri bulunduğunu ifade ederek bütün bu ürünleri yerli sermaye ve insan kaynaklarıyla gerçekleştirildiğini vurguladı.

Etkinliğin teknik sunumlar bölümünde Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Tunç Emre TOPTAŞ Havza Modelleme, Yağış ve Taşkın Analizleri konusunda detaylı bir teknik sunum gerçekleştirdi. Özellikle Netcad’in yeni ürünlerinden Nethydro ile havza ve drenaj ağları modellenmesini,yağış analizleri ve dağılım fonksiyonlarının,taşkın debi hesaplamalarının ve taşkın duyarlılık analizlerinin nasıl gerçekleştiğine ilişkin detaylı teknik bilgiler aktardı.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise Netcad Teknik Hizmetler Grup Yöneticisi Halil İbrahim ÇETİNER Altyapı Projelendirme ve Kurumsal Çözümler başlıklı sunumunda içme suyu, atık su ve kanalizasyon projelendirme çözümlerini katılımcılara aktardı. Bugüne kadar yapılmış önemli projelere dair bilgilerin de anlatıldığı etkinlik sonrası proje uygulama masasında dileyen katılımcılara programlar üzerinde detaylı bilgiler verildi.