Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad Afete Yönelik Çözümleriyle AFAD - Japonya MLIT Etkinliğinde

04 Mayıs 2015

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Japonya Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı (MLIT) tarafından düzenlenen "3. Afet Yönetiminde İşbirliği Çalıştayı", 4 Mayıs 2015 Pazartesi günü Ankara Hilton Otel'de gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte Netcad Analist ürünü ile afete yönelik çözümlerini anlattı.

Bir gün süren etkinlikte afetle mücadelede en deneyimli ülkelerden biri olan Japonya’nın çeşitli bölgelerinden temsilciler, Türk firmalar ile devlet kurumlarıyla buluşma fırsatı buldu. Geliştirdiği yazılımlar ile kamu sektörünün yakın çözüm ortağı olan Netcad ise heyelan, çığ, taşkın, deprem ve benzeri tehlike riskleri ile kentsel dönüşüm analizleri gibi önemli karar destek analizlerini kolaylıkla geliştirebilen Analist ürününü ve afet çözümlerini anlattı.

Netcad standını ziyaret eden Türkiye Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ ile Japonya Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanı Akihiro Ohta Netcad Kurumsal Temsilcisi Emin Bank tarafından karşılanarak Netcad faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler aldı. Etkinlik Japon ve Türk firmalarının ikili görüşmeleri ile sona erdi.