Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad Ulusal Coğrafi Bilgi Sisteminin Yeni Düzeniyle Uyumlu Çözümlerini Sektörle Paylaştı

14 Mayıs 2015

Altyapısı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi’nin Kurulması ve Uygulanması Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesiyle birlikte sektör uygulamaları da değişikliğe uğradı. Netcad, hem yeni yönetmelikle uyumlu uygulamalarını anlatmak hem de yeni düzende kamunun yol haritası üzerine konuşmak amacıyla 14 Mayıs’ta Ankara’da sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

1989’dan beri geliştirdiği yazılım ve uygulamalarla kamu ve özel kuruluşların en büyük destekçisi olan Netcad’in JW Marriott Hotel’de düzenlediği “Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemleri Kapsamında Netcad Çözümleri Çalıştayı” önemli kamu kuruluşlarının yanı sıra belediye ve özel sektör temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte konuşan Netcad Kurumsal Temsilcisi Emin BANK, Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemlerinin dünü ve bugünü üzerine sunum yaparken, yeni yönetmeliğin kurumlardan neler bekleyeceğine ilişkin öngörülerini de paylaştı.

Etkinliğin ikinci bölümünde söz alan Netcad Projeler Yöneticileri Nihan KÖSE ve Yalın YENER ise yönetmelik kapsamındaki Netcad çözümlerine ve uygulamalarına değinmenin yanı sıra bugüne kadar yapılmış önemli projelere dair bilgiler de verdi.