Skip to end of metadata
Go to start of metadata

NETCAD/TAPU, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile protokol şartlarını sağlayan resmi kurumların güncel tapu ve kadastro verilerine Netcad masaüstü ortamında ulaşabileceği bir masaüstü uygulamadır.

NETCAD/TAPU ile Netcad Masaüstünden TKGM Servislerine Erişim

Netcad/TAPU, TAKBİS Web Servisi ve Megsis wfs servislerini referans alarak, OGC ve WPS standartlarını kullanarak TKGM sorgulama ve sorgulanan verilerin indirme işlemlerini gerçekleyen bir Netcad modülüdür.

NETCAD/TAPU ile TKGM Servislerine Erişim

  • Ada parsel bilgisi kullanılarak tapu kayıtlarına erişim
  • İl, ilçe, TC Numarası, Ad/Soyad bilgileri kullanılarak tapu kayıtlarına erişim
  • Megsis parsel verilerini indirme işlemleri
  • Tapu kayıt bilgileri,Rehin,Şerh,Beyan,İrtifak,Muhdesat,Eklenti,Teferruat, hisse durum ve oran gibi bütün tapu detay bilgilerine ulaşım
  • Harita üzerinden seçilen parselin tapu kayıtlarına erişim
  • Tapu hareketlerindeki anlık değişimleri izleyebilme olanağı sağlanmıştır
  • Sonuçların Raporlanması
  • Matbu Tapu Rapor Desteği

Online Sorgulama

Çeşitli sorgulama yöntemleri ile TKGM servislerinden anlık tapu bilgilerine ulaşılabilir. Ulaşılan bilgilerin MEGSİS WFS servislerinden gelen parsel konumları da sorgu sonuçlarında harita ile etkileşimli olarak görülebilir

Yetki Yönetimi

Servis kullanımı yetkiye bağlı olarak gerçekleştirilir. Kurum yetkilisi hangi kullanıcının hangi veriye erişebileceğini tanımlayabilir.

Servisi kullanımı ile ilgili tüm işlemler kayıt altına alınır. Hangi kullanıcının ne zaman hangi veriyi sorguladığı bilgisi takip edilebilir.

NETCAD/TAPU

Netcad/TAPU , TAKBİS Web Servisi ve Megsis wfs servislerini referans alarak, OGC ve WPS standartlarını kullanarak TKGM sorgulama ve sorgulanan verilerin indirme işlemlerini gerçekleyen bir Netcad modülüdür.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

  • No labels
Please only share your comments for this page. For unlimited technical support please visit NETCAD Forum 24/7.