Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Datatable Grid Görünümü

 

Icon

AÇIKLAMA: Bu sayfada Datatable Grid görünümü ve bu görünümün detay görünümleri anlatılmaktadır.

 

Sorgu sonucu "Datatable grid" olarak gelecek şekilde tasarlanmışsa sorgu yapıldığında sonuçlar bu görünümde gelir. Sorgu sonuç listesinin sol alt köşesinde yer alan butonlar kullanılarak farklı sorgu sonuç görünümlerine çevrilebilir. Data Table Grid görünümünden  Devexpress Grid görünümüne butonuna tıklayarak geçilir.

 İlgili ayarlar yapılmışsa, Datatable Grid görünümündeki sorgu sonuçlarında "detay sorgu sonucu özelliği" bulunur. Detay sorgularda, normal sorgudan farklı olarak her satırın solunda  butonu yer alır. butonuna tıkladığınızda o satırın detay sorgusu sonucu açılır.

İki tip detay sorgu sonucu bulunmaktadır. Bunlar:

  • Detay Sorgu Sonucu
  • Detay Satır Raporu

 

İçerik

Icon

 

 

 

Datatable Grid

Datatable Grid Ekran Görünümü

 

 

Detay Sorgu Sonucu

 

Datatable Grid - Detay Sorgu Sonucu

Icon

Her satırın solunda yer alan butonuna tıklanarak o satıra ait sorgu sonuç detayı açılır. Açılan detay satırı aslında başka bir sorgu sonucudur.

 

 

 

Detay Row Rapor

 

Datatable Grid - Detay Row Rapor 

Icon

Detay Row Rapor görünümünün normal detay görünümden farkı, sonuç için daha önceden oluşturulmuş html tabanlı rapor sonucu gösterilmesidir.

Detay sorgularda, normal sorgudan farklı olarak her satırın solunda  butonu yer alır. butonuna tıkladığınızda o satırın detay sorgusu sonucu açılır. HTML tabanlı detay sorguda, önceden oluşturulmuş ve ilgili sorguya bağlanmış olan rapor, detayda açılmaktadır.

Detay raporu her sorgu sonucu için daha detaylı ve kapsamlı sonuç görünümü elde etmenize yarar. 

 

 

  • No labels