Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad Çözümleri Ulusal Biyosistem Kongresi'nde

11 Haziran 2015

Doğal (arazi-su) kaynakların etkin ve sürdürülebilir bir biçimde planlanıp, kullanılmasına yönelik uygulamalar geliştiren Netcad,  arazi üzerindeki taşkın risk faktörlerini önceden hesaplayan, havza ve taşkın modellemeleri gerçekleştirebilen uygulaması Nethydro’yu 1.Ulusal Biyosistem Mühendisliği Kongresinde anlattı.

Nethydro uygulaması ile ülkemizde sıkça yaşanan yağıştan kaynaklı taşkınların yıllara göre verileri analiz edilerek, seçilen alandaki riskler tespit edilebiliyor. Böylelikle bu arazide yapılacak tarım, kentleşme vb. gibi planlamaların bilimsel veri ve analizlere göre yapılması sağlanıyor.

Kurulduğu tarihten bu yana geliştirdiği planlama ve mühendislik uygulamaları ile sayısız başarılı projeye imzasını atan Netcad, bu yıl ilki 9-11 Tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Ulusal Biyosistem Kongresi’nde çözümlerini paylaştı.

Kongreye Mockus Hidrografı İle Havza & Taşkın Modellenmesine Bir Örnek: Kızılcahamam adlı bildirisiyle katılan Netcad,  uygulamalarına ilişkin tüm uygulamalarını detayları ile katılımcılarla paylaştı.

Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Tunç Emre TOPTAŞ tarafından yapılan sunum dinleyenler tarafından yoğun ilgi ile izlendi.