Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Pafta Adlarının Ekrandan Alınması

Icon

Proje sonunda alınan Raporlarda, pafta bilgilerinin gözlenmesi için, parsellerin pafta bilgilerinin Kadastro ve İmar Editörlerine girilmesi gerekmektedir. Parsellerin içerisinde bulunduğu paftaların isimleri manuel olarak girilebileceği gibi otomatik olarak ta ekrandan okutulabilir.

Pafta bilgilerinin ekrandan otomatik olarak okutulabilmesi için, Netcad ekranında paftaların açılmış olması gerekmektedir. Çalışma alanı içerisine giren paftalar "Stp Pafta Editörü" ile otomatik olarak üretilebilir. (?)

Çalışma alanı içerisine giren paftaların otomatik olarak üretilebilmesi için proje projeksiyonunun tanımlanmış olması gerekir. Örnek proje için Projeksiyon UTM 3 derece, Datum ED50, Dilim 33 (Ankara) olacak şekilde projeksiyon tanımı yapılır.(?) .

1. Dağıtım/İşlemler/ Toplu Veri Gir/Ekrandan Bilgi Al işlemine girilir.

"Ekrandan Bİlgi Al" penceresinde Kadastro seçeneği aktif hale getirilir. Ada Parsel satırına " * " yazılır. Değer Alanı Pafta seçilir. Tabaka satırına "PINDEX*" yazılır.

Ayni işlem adımları ile Ekrandan Bilgi Al penceresinde İmar seçeneği aktif hale getirilerek imar parsellerinin pafta bilgisi okunur.

İşlem sonunda Pafta No kolonunun Kadastro Editörü sayfa 2'de ve İmar Editöründe dolduğu gözlemlenir.

 

 

|

  • No labels