Skip to end of metadata
Go to start of metadata

2.1.2. Yeni İstasyonların Projeye Eklenmesi 

Icon

 Kullanıcı tanımlı olarak yeni istasyon noktalarınızı projelerinize ekleyebilir, eklediğiniz bu istasyonlardan yağış alanlarını tespit edebilir ve yağış analizlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı Tanımlı İstasyon Ekleme

Icon

1. Netcad ekranınında, sol liman bölümünde bulunan Sayısallaştır sekmesine tıklayınız. Taşkın debi hesapları için özel olarak oluşturulan ve şablon yapıda hazır bulunan 'Taşkın Debi Hesabı' isimli kalem başlığını göreceksiniz. Bu başlığın yanında yer alan + butonuna tıklayınız.


2. Meteoroloji_Istasyon kaleminin üzerine çift tıklayınız. Grafik ekran üzerinde eklemek istediğiniz yeni istasyon noktalarınızı tıklayınız.

3. Ekrana gelen pencereden nokta (İstasyon) adını yazabilirsiniz. Tıkladığınız her bir nokta istasyon noktası olarak dönüştürülecektir.

4. İşlem sonrasında sol liman üzerinde açılan özellik penceresi yardımıyla istasyonunuza ait bilgilerinizi girebilirsiniz.

Icon

Eklenen istasyona ait yıl bilgileri analiz işlemleri sonrası otomatik olarak doldurulacaktır. Manuel olarak doldurulmamalıdır.

Icon

İşlem bitiminde Değişiklikleri Uygula butonu ile yazılan bilgiler kaydedilmelidir.

Icon

Yeni eklenen istasyonlara ait yağış verilerini, Yağış Analizi Editörü'ne kopyalayarak hesaplarınıza dahil edebilirsiniz. Yağış Analizi Editörü hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili diğer uygulamalar...

Icon
  • Yağış Alanlarının Hesaplanması işlem adımları için buradan bilgi alabilirsiniz.

Error rendering macro 'multimedia' : com.atlassian.renderer.v2.macro.MacroException: Cannot find attachment 'Filtre_.wmv'

  • No labels