Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Hasp Sürücü Güncellemesi ve Netcad'in Açılmama Konusu Hakkında

Icon

Windows 10 bilgisayarlarda yaşanılan ve kilit sürücüsünün güncellenmesi sonrası Netcad'in açılmaması sorunu için aşağıda yer alan işlem adımları uygulanmalıdır.

Icon

Hasp sürücü güncelleme işlemini otomatik olarak yapmak için buradan indireceğiniz dosyayı winrardan çıkartarak "patch.bat " dosyasını sağ tuş "Yönetici Olarak Çalıştır" işlemiyle çalıştırınız ve işlem tamamlandığında Netcad çalıştırılabilir. Hasp Sürücü güncelleme işleminin manuel yapılması isteniliyorsa aşağıdaki işlem adımları uygulanabilir.

İşlem Adımları

Icon
  1.  Bilgisayar üzerinde sağ tuş işlemiyle Yönet işlemine girilir.
  2. Ekrana gelen Bilgisayar Yönetimi pencerede Aygıt Yöneticisini seçiniz.   Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicilerini açınız.  En üstteki ‘SafeNet Hasp Key’ ‘i seçip fare sağ tuş / Kaldır işlemi ile kaldırınız. Aynı işlemi yukarıdan aşağıya doğru diğer SafeNet sürücüleri için de gerçekleştiriniz. 


Icon

İşlem sırasında aşağıdaki onay kutusunda ‘Bu aygıtın sürücü yazılımını sil’ seçeneğini aktif duruma getiriniz. 
 


3. Donanım Değişikliklerini Tara butonuna tıklayınız. 


4. SafeNet Hasp Key üzerinde fare sağ tuş / Özellikler işlemine giriniz.  Sürücü sekmesi altında Sürücü Ayrıntılarına tıklayınız. Sürücü dosyalarında akhasp52.dll yazdığını kontrol ediniz.
 

 

 

  • Bu işlemler sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve Ardından Netcad’ i çalıştırınız.
     
Icon

Netcad’in açılmaması durumunda; Program Ekle/Kaldır dan hasp sürücüsünü kaldırınız. Ardından kilidi bilgisayara takınız. Aygıt Yöneticisi’ne geçip 2 nolu işlem adımı ve sonrasındaki işlemleri gerçekleştiriniz