Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar’a Akıllı Belediyecilik Ödülü

10 Mart 2017

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, “Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Akıllı Belediyecilik Uygulamalarını En Etkin Kullanan Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.

Netcad firması yetkilileri, kısa süre içerisinde Coğrafi Bilgi Sistemleri altyapısına verdiği hizmetler kapsamında; Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’a “Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Akıllı Belediyecilik Uygulamalarını En Etkin Kullanan Belediye Başkanı” ödülünü verdi.

Beşiktaş Belediyesi, 2014 yılı itibarıyla şeffaf belediyeciliğin önemli adımlarından biri olan; imar durumlarının online olarak halka açılması uygulamasına başlamış, devamında ise ilçenin tüm sokakları 360° panoramik olarak çekilmişti. Sisteme entegre edilen bu görüntülerle de akıllı belediyecilik uygulamalarının ilk adımları atıldı.
İlerleyen süreçte Belediye bünyesinde Coğrafi Bilgi Sistemleri Birimi kuruldu ve akıllı haritalar ivme kazandı. Beşiktaş Belediyesi’nin MAKS (Mekânsal Adres Kayıt Sistemi) projesine dâhil olma hedefi ile veriler hızla güncellenerek, ulusal standartlara çekildi. 
Belediye, akıllı haritaların kullanılabileceği tüm müdürlükleri sisteme dâhil etmeye başladı. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü sorumluğundaki verilerin haritalara işlenmesi ile personele ve vatandaşlara içerik yönünden daha zengin bir harita sunulmaya başlandı. Personelin sağlıklı ve hızlı veriye ulaşabilmesi için; tapu, mernis ve yapı belgeleri servisleri gibi birçok kurum ve kuruluş ile entegrasyon sağlandı. Entegrasyonlar ile güçlendirilen haritalara; nöbetçi eczane, önemli yerler, atık yağ toplama, tekstil-elbise kumbaraları vb. birçok güncel bilgi eklendi. 

Beşiktaş Belediyesi, geliştirilmekte olan yeni uygulamaları ve projeleri ile akıllı belediyecilikte ilkleri başaran ve bu uygulamalara yön veren bir belediye olmaya devam edecek.

Please only share your comments for this page. For unlimited technical support please visit NETCAD Forum 24/7.