Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Atakum Belediyesi, Kent Bilgi Sistemi ile Vatandaşa Açılıyor

16 Mart 2017

Atakum Belediyesi vatandaşlarına her yerden erişilebilecekleri bir hizmet sağlayabilmek adına Kent Rehberi ve E-İmar uygulamalarını hayata geçirdi.

Netcad ürünleri ile gerçekleştirilen bu sistemlerle belediyeye ilişkin tüm verilerin tek bir yerden yönetilmesi ile belediye hizmetlerine çok daha hızlı ve kolay ulaşım sağlanması ve vatandaşa sunulan hizmet hızının ve kalitesinin artırılması hedefleniyor.

Belediyenin resmi web sitesinde yayına giren KEOS E-İmar ve Kent Rehberi uygulamaları ile özellikle numarataj ve İmar Müdürlüğünü yoğun olarak meşgul eden bilgilendirme amaçlı talepler için belediyeye gitmeye gerek kalmadan web üzerinden çözülmesini sağlayarak kurumdaki müdürlüklerin iş yükünün azaltılması bekleniyor.

Sistem sayesinde vatandaşlar resmi başvuruları öncesi Ada/Parsel, Adres kriterleri ile imar planına göre durum ve plan notları hakkında bilgilendirici raporlar alabiliyorlar. Kent Rehberi üzerinden erişimle de haritada seçilen yere ait mevcut imar durum ve adres bilgilerini görüntüleyebiliyorlar.

Belediye bünyesinde güncellenen numarataj bilgileri ile uygulama imar planlarını sözel ve görsel bilgi olarak internet kullanıcılarına sunmayı hedefleyen Kent Rehberi ve E-İMAR uygulamaları kurum web sayfası üzerinden kesintisiz olarak hizmet veriyor.