Skip to end of metadata
Go to start of metadata

2.2.1. Konsola Asılan Yön Levhalarının Tasarımı

2.4.2. Konsola Asılan Yön Levhalarının Tasarımı

Kavşak bölgelerinde sıklıkla kullanılacak yön levhalarını aynı direk üzerine ekleyebilirsiniz. İşlem adımları aşağıdadır.

1. Levha Ekle işlemine tıklayınız. B-5a levhasını seçiniz.

2. Levhaya ait parametreleri aşağıdaki şekilde tanımlayınız. Düşey işaretleme penceresinde 'Tamam' butonu ile işlemi bitiriniz.

4. Ekran üzerinde konumlandırılması istenen ve projede belirtilen noktayı fare sol tuş ile tıklayınız. Levhayı ekran üzerinde uygun görülen alana tekrar fare sol tuş ile bırakınız.Fare sağ tuş ile işlemi bitiriniz.

5. Karşınıza gelen levha penceresinde Yerleşim Yeri bölümünde Kızılkeçeli yazısını silip Zeytinli yazınız.Tamam butonu ile işlemi bitiriniz.

6. Kızılkeçeli levhasına ait ekrandaki sembolü otomatik yakala modu ile seçiniz. Bu sayede Zeytinli levhası ekrana otomatik olarak Kızılkeçeli levhasının üzerine gelecektir. Levhanın yönünü belirleyip fare sağ tuş ile işlemi bitiriniz.

7. Aynı işlemleri Altınoluk ve Güre yerleşim yerleri için de gerçekleştirebilirsiniz. İşlem sonucunda tek bir direk üzerinde 4 farklı levha eklenmiş olacaktır.  • No labels