Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Türkiye'nin Taşınmazları Netcad'e Emanet

03 Nisan 2017

Geliştirdiği çözümler ve sektörüne getirdiği yeniliklerle, Türkiye’nin Coğrafi Bilgi Sistemi sektöründe en yaygın kullanıma sahip yazılım firması olan Netcad, Taşınmaz Bilgi Sistemi yaklaşımını ve başarılı proje örneklerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte anlattı.

30 Mart 2017 Perşembe Günü Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte, Netcad’in Taşınmaz Bilgi Sistemi kapsamında sunduğu çözümleri ile bugüne kadar gerçekleştirilen başarılı projeleri konuşuldu. Geniş bir katılımla gerçekleşen etkinlikte, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri Netcad ile gerçekleştirdikleri projeleri ve deneyimlerini anlattılar.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan ve kariyerinde hem kamu hem özel sektör tarafında çalışma şansına sahip olduğunu belirten Netcad Kamu İş Geliştirme Müdürü Hande Bilir, kamu-özel sektör işbirliğinin öneminden bahsetti ve başarılı projelerin, her iki tarafın da sahiplendiği projeler olduğunu vurguladı. Bilir’in arkasından söz alan Netcad Proje Geliştirme Yöneticisi Özne Bengi Gözen, Netcad’in Taşınmaz Bilgi Sistemi çözümlerini örneklerle detaylandırarak anlattı.

Toplantının ikinci yarısında söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadastro Servis Şefi Egemen ARSLAN ise, sunumunda hem belediyelerinin sahip olduğu taşınmazlara ait rakamlar verdi hem de Netcad ile bu kadar çok alanı nasıl kontrol altına aldıklarından bahsetti. Arslan, eskiden çok karmaşık olan bu bilgileri artık tek bir tuşla yönetebildiklerini vurguladı.

Arslan’ın ardından sahneyi alan Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Sorumlusu Mesut Türkeli de Netcad ile gerçekleştirdikleri projenin başarı hikâyesini anlatarak sistemin kendilerine sağladığı kolaylıkların altını çizdi.

Sunumlarının ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan konuşmacılara katkıları nedeniyle Netcad tarafından plaket verildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Egemen Arslan, plaketini Netcad Projeler Müdürü Deniz Şanan’dan alırken, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Mesut Türkeli ise plaketini Netcad Kamu İş Geliştirme Müdürü Hande Bilir’den aldı.

Please only share your comments for this page. For unlimited technical support please visit NETCAD Forum 24/7.