Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Idaresi Şebeke Bilgi Sistemi Netcad’e Emanet

07 Haziran 2017

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), il sınırları içerisinde yer alan mevcut ve imalatı planlanan içme suyu, yağmur suyu ve atık su şebekelerine ait altyapı verilerini yönetebilecekleri web tabanlı ve masaüstü uygulamalarından oluşan Şebeke Bilgi Sistemi’ne Netcad ile geçiş yaptı.

TESKİ, belli standartlarda akıllandırarak sisteme entegre ettiği altyapı verileri ile Tekirdağ il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlara yönelik hizmetlerini çok daha verimli, güvenilir, zamanında ve ekonomik olarak gerçekleştirmek adına büyük bir adım atmış oldu.

Yakın zamanda eğitimlerine başlanacak olan sistemdeki sorgu ekranları ile çok kısa sürelerde farklı raporlar alınması, girilen veriler üzerinden istatistiksel analiz yapılabilmesi ve TAKBİS entegrasyonu ile üzerine imalat yapılacak taşınmaza ait tapu bilgilerine harita destekli ulaşılabilmesi sağlanabilecek. Ayrıca sistem bünyesinde yer alan mekanizmalar sayesinde kullanıcıların veri girişinde hata yapması da engellenecek.

Bu sistem ile imalat planlamasında ve arıza müdahalesinde hızlı, doğru ve ekonomik kararlar verilmesi ile kayıp-kaçak oranlarının düşürülmesi hedefleniyor.