Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Isparta Halkı E-İmar İle Tanıştı

10 Ağustos 2017

Isparta Belediyesi vatandaşlarına her yerden erişilebilecekleri bir hizmet sağlayabilmek adına E-İmar uygulamasını hayata geçirdi. Kadastro ve plan verilerini Netcad yazılımlarıyla güncelleyen Isparta Belediyesi son olarak vatandaşa açık E-İmar uygulamasını web sayfası üzerinden hizmete açtı.

Parseline ait yapılaşma koşulları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar belediyenin web sayfası üzerinden e-imar uygulamasını seçerek, adres bilgisi veya ada parsel numarası üzerinden hızlı bir şekilde bu bilgiye erişebilecek. Mevcut durumda İmar Müdürlüğü personelinden bu bilgiye ulaşan gayrimenkul ve ekspertiz firmalarının uygulamaya yönlendirilmesiyle birlikte belediye önemli bir iş gücü kazanımı elde edecek.

Vatandaşlar e-imar uygulaması üzerinden sorgulanan parselin plan durumu, planı varsa onay tarihi, plan fonksiyonu, çekme mesafeleri, taban alanı katsayısı, kat alanları kat sayısı, maksimum yükseklik yola terk vb. bilgilerin yanı sıra plan notlarına erişerek yapılaşma koşulları hakkında da daha detaylı bilgiye kolayca erişebilecek.