Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad & Üniversite İş Birlikleri Devam Ediyor

18 Ağustos 2017

Kurulduğu günden bugüne eğitime ve üniversitelere ayrı bir önem veren ve Türkiye ölçeğinde 84 üniversitenin 474 bölümünde mühendislik çözümleri ve coğrafi bilgi sistemleri teknolojisi olarak kullanılan Netcad, yeni iş birlikleri inşa etmeye devam ediyor.

Son olarak Karadeniz Teknik Üniversitesiyle maden çalışmalarında iş birliğine giden Netcad, bu kapsamda bölüm derslerinde ve müfredatta etkin olarak kullanılıyor.

2010 yılında Netcad tarafından TKİ ve Hacettepe Üniversitesi konsorsiyumu ile başlatılan NETPRO/Mine Madencilik çözümü 2012 yılında meyvesini vererek bugün yaklaşık 500 Türk Maden firmasının %50 sinden fazlası tarafından kullanılır hale geldi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ali Osman YILMAZ, Maden Mühendisliği Bölümü öğrencilerine eğitimleri sırasında büyük destek veren Netcad’e ilişkin, “Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü olarak öğrencilerimizi madencilik ile ilgili gerekli donanıma sahip yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda NETCAD firmasından aldığımız destek ile öğrencilerimize iki boyutlu ve üç boyutlu Madencilik uygulamaları ile Cevher modelleme, Açık ocak ve Yeraltı projelendirme eğitimleri veriyoruz. NETCAD firması, bölümümüz öğrencilerine dönem boyunca hem akademik çalışmalarında hem de projelerinde destek olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Böylelikle geleceğin mühendisleri meslek hayatlarına NETCAD ile donanımlı bir şekilde hazırlanmaktadır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği olarak, Teknik ve Eğitim Müdürü Tunç Emre TOPTAŞ ve Teknik Grup Yöneticisi Yavuz TÖRE başta olmak üzere NETCAD firması tüm çalışanlarına teşekkürü borç biliriz” dedi.