Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Ünye Belediyesi Yeniliklere Doymuyor

06 Kasım 2017

Vatandaşlarına güvenilir ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Netcad iş birliğinde Kent Otomasyon Sistemini kuran Ünye Belediyesi, yeniliklere doymuyor.

Profesyonel belediyecilik anlayışını benimseyerek yaptığı her çalışmada bunu hissettiren Ünye Belediyesi, geçtiğimiz aylarda modern tasarımı ve mobil uyumlu ara yüzü ile E-İmar 2 versiyonunu kullanmaya başladı.

Kent Rehberi ve Belnet uygulamaları için Netcad Netgis Server Harita İstemcisi 4 ve Netigma 4 versiyonlarının beta kullanıcısı olan kurumda, kullanıcı testleri de yapılmaya başlandı. İçinde pek çok yeni özelliği barındıran sistemin kurum içi kullanıcı testlerinin tamamlanmasını takiben vatandaşların kullanımına açılması ve yeni kent rehberi ile Ünye halkının tüm bu özelliklerden faydalanması hedefleniyor.

Yeni kent rehberi ile genel aramada daha esnek bir kullanım da beraberinde gelmiş olacak. Bu sayede örneğin bir mahallede yer alan eczaneler kolayca listelenebilecek, ada parsel ve adres bilgilerine kolayca erişebilecek. Ayrıca adrese ait yapı fotoğrafı, imar durumu gibi bilgilere de yeni kent rehberinden hızlı bir şekilde erişim sağlanabilecek. Yeni kent rehberinde harita performansının da belirgin şekilde arttığı vatandaşlarca kolayca fark edilecek.

Ünyeliler eski versiyonda yer almayan ısı haritaları ve veri gruplama özellikleri sayesinde de bazı yoğunluk analizlerini çok daha rahat bir şekilde yapabilecek.