Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad, TCDD Kurumsal Gelişim Seminerinde Fark Yarattı

29 Kasım 2017

Netcad, 23 Kasım 2017 tarihinde TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Emlak Dairesi tarafından düzenlenen Kurumsal Gelişim Semineri kapsamında, Emlak Dairesi Başkanı Sn. Bünyamin Sarıkaya dahil olmak üzere yaklaşık 50 kişilik kurum personeline TCDD bünyesinde oluşturulan CBS altyapısı ve kazanımlarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunum ile özellikle bölgelerdeki personelin Netcad kurumsal uygulamalarını daha etkin kullanmasına yönelik farkındalığın oluşması hedeflendi.

Kamulaştırma, İmar, Kira, Mülkiyet nezdinde yürütülen işlemlerde başvurulan Netcad Tapu modülü ve buna bağlı sözel ve mekânsal sorgu yetenekleri katılımcılara anlatıldı.

Halihazırda kullanımı devam eden ve taşınmaz verilerinin güncellendiği web tabanlı CBS Platformu uygulamalı olarak sunuldu. Yanı sıra, KRM Tapu ile online sözel ve mekânsal tapu sorgulama yetenekleri katılımcılarla paylaşıldı.

TCDD bünyesinde, mekânsal verilerin yoğun kullanıldığı iş süreçlerinin CBS kurgusu ile yönetimi ve takibine yönelik Netcad olarak verilen desteğin devamı ile birlikte bu çalışmaların sürdürülebilir olması hedeflenmektedir.