Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Gözler Yeniden Netcad Kalitesinde

09 Şubat 2018

Dünyada ve Türkiye’de genellikle IT sektöründe ve özellikle yazılım geliştirme konularında referans model olarak uygulanan CMMI (Capability Maturity Model Integration) belgesi, sektör firmaları için ayırt edici bir özellik olarak öne çıkıyor.

Bu bilinçle çözümlerini ilgili standartlara uygun geliştiren ve Mühendislik ile Coğrafi Bilgi Sistemi çözümleri konusunda sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Netcad Yazılım A.Ş., CMMI DEV 1.3 (Capability Maturity Model Integration) denetimini yine başarıyla tamamladı. Böylelikle Netcad, yazılım ve geliştirme faaliyetleri için CMMI belgesini 2021 yılına kadar yenilemiş oldu.

CMMI modeline göre 3. olgunluk seviyesinde olan Netcad, başta yazılım ve Ar-Ge olmak üzere yürüttüğü çalışmaların kalitesini ve yeteneklerini yeniden kanıtlamış oldu.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Netcad Genel Müdürü Ufuk BALCI, "Firmamız, etkin proje yönetimi, güçlü iletişimi, güçlü matris organizasyonu ve personelinin eğitimine ve süreç iyileştirme çalışmalarına verdiği önemle CMMI modeline tam uyum sağladığını bir kez daha göstermiş oldu” dedi.

CMMI modeli; Ar-Ge ve yeni ürün geliştirme konusunda hizmet veren kurumların aradıkları bir standart. CMMI belgesi, Ar-Ge ve yeni ürün geliştirme alanında hizmet veren kurumlarda, talepleri karşılayabilecek durumda olduklarının güvencesi kabul ediliyor.