Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad Belediye Çözümleri Sakarya'da Tanıtıldı

18 Nisan 2018

18 Nisan 2018 Çarşamba günü, Sakarya RichmondNua Hotel’de, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin önderliğinde “Netcad Belediye Çözümleri Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştayı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ dahil olmak üzere ilçe belediyeleriyle beraber Sakarya’da bulunan 15 farklı Yerel Yönetimden 90 katılımcı izledi.

Netcad Kurumsal Temsilcisi Dr. Emin Bank ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Zafer Poyraz’ın açılış konuşmaları ile başladı. 

Çalıştay’da;


Sakarya Büyükşehir Belediyesi:

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire başkanı Sayın Mustafa Deverenli  Netcad ile gerçekleştirmiş oldukları Coğrafi Plan Yönetimini ve ilçe belediyelerinin de ileride sisteme dahil olmasıyla  Nazım ve Uygulama İmar Planlarının canlı olarak nasıl paylaşabileceklerini anlattı. Devamında aynı konunun teknik detaylarını Netcad Proje Geliştirme Grup Yöneticisi Sedef Küçük sundu.


Adapazarı Belediyesi:

Adapazarı Belediyesinden İmar ve Şehircilik Müdürü Yavuz Karaman mevcut coğrafi verilerinin veri tabanı bazlı kullanımdan önceki durumlarını ve son 4 senedir Netcad Hizmet ve Yazılımlarıyla kurumsal hafızanın oluşturulması ile vatandaşa verdikleri hizmet kalitesindeki artışa dikkat çektiler.


Serdivan Belediyesi:

Serdivan Belediyesinden Emlak İstimlak Müdürü İlhan Yılmaz ile Uzman Tuğçe Yılmaz; Netcad KEOS Uygulamaları ile web ara yüzlerinden, vatandaşların ve belediye çalışanlarının coğrafi verilere en hızlı ve doğru bir şekilde ulaşması için yaşadıkları süreci anlattılar.

 

Çok başarılı uygulamaların sunulduğu çalıştay, başarı için Kamu ve Özel Sektör işbirliğinin ne denli önemli olduğunu ortaya koydu ve bu alana yönelik çok güzel bir örnek teşkil etti. Netcad ailesi olarak tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.