Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Konak Belediyesi KEOS Projesini Hayata Geçiriyor

27 Haziran 2018

Vizyon sahibi belediyecilik anlayışı ile İzmir’in tanınan Belediyesi Konak, Netcad Yazılım A.Ş. iş birliğinde Kent Otomasyon Sistemi projesini hayata geçirdi. İki kurum arasında 26 Nisan 2018 tarihinde yapılan sözleşme ile başlayan proje, karşılıklı yapılan süratli ve titiz çalışmalar neticesinde 2 ay gibi kısa bir sürede veriler sisteme aktarmak suretiyle tamamlandı.

Proje, 26 Haziran 2018 tarihinde yapılan Proje Teslim Toplantısı ile Netcad İzmir Bölgesi Proje Yöneticisi Beril ÜNLÜ ve Proje Geliştirme Grup Yöneticisi Sedef KÜÇÜK tarafından Konak Belediyesi çalışanlarına tanıtıldı ve bundan sonraki süreçte yapılacak işler programlandı.

Konak Belediyesi’nin ilçe sakinlerine verdiği hizmetler sırasında kullandığı pek çok veri bu proje ile birlikte kıymetlendirilerek akıllı veriler haline getirildi. Bu kapsamda halihazır haritalar, plan paftaları, kadastro verisi ve MAKS entegrasyonu ile ruhsat belgeleri Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) alt yapısında toplanarak personelin hızlı erişimine sunuldu. E-devlet hizmetlerinden biri olan TKGM servislerine erişim platformu sağlayan Netcad çözümleri sayesinde mülkiyete dair işlemlerde de hız ve güncellik sağlandı.

Proje ile birlikte personelin verilere erişimi daha kolaylaştığından, vatandaşa hizmet kalitesi de arttı.  Böylelikle Konak Belediyesi, halkının işlemleri çok daha kısa sürede tamamlayacak.