Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Atakum Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalışmalarında Yerli Yazılım Netcad’i Tercih Etti

18 Ekim 2018

Atakum Belediyesi, vatandaşlarına hizmet çalışmalarında yerliliği ön plana aldı. Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, e-belediyecilik sistemiyle vatandaşların birçok hizmeti belediyeye gelmeden, bulundukları yerden alabildiklerini söyledi. Taşçı, Türkiye'deki sayılı belediyeler arasında yer aldıklarını ve Karadeniz Bölgesinde 3 farklı modülü aynı anda kullanan tek belediye olduklarını kaydetti.

Çalışmalarının CBS kısmını Netcad Yazılım ile gerçekleştiren Atakum Belediyesi Başkanı Taşçı, konuya ilişkin olarak, “Bu projemiz ile vatandaşlarımız işlemlerini günün her saati gerçekleştirebiliyor. Teknolojik altyapımız belediyemizde hem verimlilik hem tasarruf hem de gelir artışı sağlıyor. Coğrafi Bilgi Sistemi ile vatandaşlarımıza günlük hayatta birçok kolaylık ve yenilik sunduk. Halkımız mesai saatleri dışında da birçok işlemlerini bulundukları her yerden halledebiliyor. Bu önemli teknolojik adımımız sayesinde akıllı belediyecilikte Türkiye’nin öncüsü konumdayız. Hayata geçirdiğimiz Atakum Belediyesi Mobil Sayfa ve Uygulamaları ile vatandaşlarımız, mobil cihazları aracılığıyla belediyemize ait uygulamaları indirerek, belediye hizmetlerinden ve e-belediye uygulamalarından daha hızlı ve güvenli bir şekilde faydalanabilecekler. Mobil uygulamayı indiren vatandaşlar, haber, belediye rehberi, borç sorgulama, ödeme, bilgi edinme, fotoğraf ve video galeriler gibi pek çok içerik ve başvuru formlarına rahatça erişerek, bu hizmetlerden yararlanabiliyorlar” dedi.

Bu projede yer almaktan duydukları mutluluğu ifade eden Netcad Yazılım Projeler Müdürü Deniz Şanan ise “Atakum Belediyesi’nin Coğrafi Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamındaki numarataj ve kadastro veri yönetimi uygulamalarımızın yanı sıra web ve mobil uygulama çözümlerimiz de Atakum sakinleri ve kurum çalışanlarınca yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu başarının bir parçası olmaktan büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.