Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Sayısal Verilerin Katman Özelliklerinden Düzenlemeler

1. CUMHURIYET_ADA tabakası üzerinde fare ile çift sol tık yapın, ilgili tabakanın Tabaka Özellikleri penceresinin açıldığını göreceksiniz.

2. Tabaka Rengi'ni siyah seçin, Alan sekmesine tıklayın ve yatay tarama seçin. Bu sekmeden Gözat butonuna tıklayarak özelleştirilmiş Tarama Kütüphanesine ulaşabilirsiniz. Tamam ile işlemi tamamlayınız.

3. CUMHURIYET_PARSEL tabakası üzerinde fare ile çift sol tık yapın, ilgili tabakanın Tabaka Özellikleri penceresinin açıldığını göreceksiniz.

4. Tabaka Rengi'ni kırmızı seçin. Çizgi sekmesine tıklayın, Kalınlıklar Tabakadan seçeneğini aktif edin ve Kalınlık'ı 1 yapın. Bu sekmeden Çizgi Tipi belirleyebilirsiniz. Tamam ile işlemi tamamlayınız.

5. DIREK tabakası üzerinde fare ile çift sol tık yapın, ilgili tabakanın Tabaka Özellikleri penceresinin açıldığını göreceksiniz.

6. Tabaka Rengi'ni mavi seçin. Nokta sekmesine tıklayın, Tabaka bazlı değerler seçeneğini aktif edin ve Nokta Büyüklüğü'nü 1 yapın. Sembol yanındaki oka tıklayın ve sembol kütüphanesinin açıldığını görün. Arama kısmına "telefon" yazın ve aşağıdaki sembolü seçin. Tamam ile işlemi tamamlayınız.

7. Verinizin son hali aşağıdaki gibi olacaktır.

 

 

Sayısal Verilerin Katman Özelliklerinden Düzenlemeler

  • No labels