Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı KEBS Eğitimleri Tamamlandı

05 Nisan 2019

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (UAB), sorumluluğunda olan tüm kaynakları tek bir merkezden kontrol etmek, kaynakların etkin kullanımını sağlamak ve afet, acil durum ile seferberlik halinde hızlı karar alınmasının sağlamak amacı ile Netcad ile birlikte yürüttüğü Kaynak Envanter Bilgi Sistemi (KEBS) Projesindeki çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor.

Bu çalışmalar kapsamında 11-13 Mart 2019 tarihlerinde üç gün boyunca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde KEBS Projesi Tanıtımı ve KEBS Uygulaması Eğitimleri gerçekleştirildi. Bakanlığın Merkez ve 13 Bölge Başkanlığı Teşkilatı, 71 Liman Başkanlığı ve Samsun Denizdibi Tarama Başmühendisliğinden olmak üzere toplam 119 kişinin katılımı ile gerçekleşen eğitimlere ilgi yoğun oldu.

Eğitimlere başlamadan önce Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM) Daire Başkanı Sayın Şakir ÜNVER ile Ulaştırma ve Haberleşme Uzmanı Sayın Ahmet DUYGUN KEBS Projesinin tanıtımı ve Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) dahilinde bakanlıktan istenen işler hakkında bilgilendirmeler yaptı. Katılımcılara yapılan bu ön bilgilendirmeden sonrasında ise eğitimler Netcad Proje Uzmanı Cengiz GÜZEL tarafından verildi.

Eğitim sonrasında proje hakkında olumlu yorumlar yapan katılımcılar, kurulan sistemin tutarlı bir yapıda olduğunu ve kullanıcı dostu bir uygulamanın oluşturulduğunu ifade ettiler. Eğitimlerin ardından KEBS kullanımında hızlı bir artış gerçekleşmiş, bölgelerden ve liman başkanlıklarından veri girişleri kullanıcılar tarafından yapılmaya başlanmıştır.