Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

TUCBS Entegrasyon Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

25 Ekim 2019

Türkiye’nin 100 büyük projesi içerisinde yer alan ve coğrafi verilerin paylaşıma açılmasına hedefleyen Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemleri (TUCBS) Entegrasyon Projesi T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile Netcad Yazılım A.Ş. arasında 27.06.2018 tarihinde imzalanan sözleşme ile başlamış, planlandığı şekilde 16 ayda tamamlanarak 25 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen toplantı ile kapanışı gerçekleştirilmiştir.

Kapsamında 31 Merkezi coğrafi veri üreticisi ve kullanıcısı kamu kurum ve kuruluşu ile 30 büyükşehir belediyesinin yer aldığı Proje Kapanış ve Değerlendirme Toplantısı, Anadolu Hotel Downtown Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler ve kamu kurumları katıldı. Yoğun katılımın gözlendiği toplantının açılış konuşmasını Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Akın KISA yaptı. KISA, konuşmasında proje kapsamında bugüne kadar yapılanları özetledi. KISA’dan sonra kürsüdeki yerini alan Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Sayın İsmail TÜZGEN, TUCBS projesinin başarılı olması için elinden geleni yapan ve çalışmalara destek veren herkese teşekkür etti. Projenin teknik detayları ve TUCBS’nin tarihçesi hakkındaki bilgileri ise Dr. Emin Bank verdi.

Programın teknik panel düzeninde gerçekleşen ikinci oturumunda ise, tüm katılımcılar projenin bundan sonraki sürecine ilişkin soruları proje ekibine yönlendirerek bilgilendiler.