Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

'GPS ARACI', sahadan GPS cihazları ile toplanan ölçüm verilerini Netcad'e aktaran; Netcad de üretilmiş proje verilerini de GPS'lere aktarmaya hazır yapıda dosyalar üreten; ölçüm verileri ile TKGM standartlarında poligon ve detay çizelgelerini otomatik olarak oluşturan Netcad modülüdür.

GPS'ten anlık veri aktarımı ile sahada çalışırken de Netcad yanınızda olur.

Destekleyen cihazların kendi sistemlerine kurularak veya GPS cihazını laptop'a bağlayarak Netcad ile cihaz arasında anlık veri aktarımı sağlanabilir.

Nokta, çizgi veya alan çizerken anlık konum özelliği ile o anda bulunduğunuz nokta kullanılabilir. Tabaka, hattipi, sembol gibi özelliklerin o anda girilebilmesi ile ofiste harcanan zamadan tasarruf edilir.

 Video
 

Tüm GPS cihazlarının ölçtüğü veriler Netcad'e; Netcad'de oluşturulan veriler de GPS'lere anında aktarılabilirler.

Sahada herhangi bir GPS aracı ile ölçülmüş nokta, iz ve rota verilerini GPX, NMEA veya TXT formatlarında anında Netcad'e aktarılabilir. Saha ölçümü sırasında GPS cihazlarına tanımlanmış projeksiyon bilgileri de aktarım sırasında dikkate alınır. Aktarılan veriler üzerinde filtreleme, sorgulama, gruplama işlemleri gerçekleştirilebilir.

ASHTECH ve JAVAD ham verileri üzerinden direkt olarak GPS okuması yapılabilir; MAGELLAN verileri anında GPX dosyasına dönüştürülerek projeye aktarılabilir.

Netcad'den GPS'e aktarılmak istenilen veriler de anında nokta, iz ve rota olarak GPS'e aktarıma hazır hale getirilebilirler.

 Video


 

 

'Poligon Alım Çıktı ve Nokta Çizelgeleri' TKGM standartlarında otomatik olarak oluşturulur.

'Poligon Nokta Çizelgeleri' ve 'Poligon Alım Çıktı Çizelgekeri' TKGM'nin yayınladığı standartlarda oluşturulabilirler.

 Ölçüm sonuçları tanımlı projeksiyon parametrelerine göre uygun standartlarda anında raporlanabilirler. Alınan raporlar Excel formatında olduğu için bu raporlar üzerinde her türlü hesaplama ve çıktı işleri kolaylıkla gerçekleştirilir.

 Video

 

 

 

 

Teknik Videolar

GPS ARACI ile ilgili işlem adımlarının nasıl yapıldığını gösteren teknik videoları buradan izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları incelenebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Forum Netcad 'e giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Haberler

There is no content with the specified labels

Başarı Hikayeleri

There is no content with the specified labels