Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

'HAVA DURUM NOKTASI', proje ekranında yerleştirildiği konuma ait o andaki sıcaklık değerini ve hava durumu servisinin sağladığı bilgileri gösteren Netcad modülüdür.

Dinamik olarak güncellenebildiği gibi eklendiği andaki değerlerin sabit kalması da sağlanabilmektedir. Seçilen konumda havanın durumuna (açık, kapalı, yağışlı vb.) göre uygun gösterim ile işaretlenir.

Farklı servislerden hava durum verilerinin alınması sağlanabilir.

Farklı hava durumu servislerinden (Yahoo, Msn, Wunderground vd.) online durum veri alınarak, bu sayede hava durumu noktaları üç servis (Yahoo, Wunderground, Msn) sağlayıcı tarafından gelen bilgilerle oluşturulabilir.

Hava durum noktası projenin farklı koordinatlarında oluşturulabilir.

Hava durum noktaları projeler üzerinde istenilen koordinatlarda ve online haritalarda konumlandırılabilir.

Hava durum bilgisi statik veya dinamik olarak ayarlanabilir.

Servislerden çekilen hava durumu bilgileri “Statik” veya “Dinamik” olarak çekilebilirler.

Teknik Videolar

HAVA DURUM NOKTASI modülü ile projelerin farklı koordinatlarına durum noktalarının eklenmesi, statik ve dinamik seçenekleri ile bu verilerin sabit ya da güncel tutulması gibi işlem adımlarının nasıl yapıldığını gösteren teknik videoları buradan izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları incelenebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Forum Netcad 'e giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Haberler

There is no content with the specified labels

Başarı Hikayeleri

There is no content with the specified labels