Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

'HESAP.PFT', Netcad projelerinin 'Büyük Ölçekli Harita ve Harita Bilgileri Üretim Yönetmeliği' ne uygun standartlarda istenilen ölçeğe göre paftalayan NETSTORE ürünüdür.

İndeksi oluşturulan paftaları, otomatik olarak kendi isimlerinde dosyalara ayırarak, karelaj, karelaj koordinatı, ölçek, pafta üst ve alt bilgileri, pafta bölümlemesi içerisindeki yer bilgisi gibi gerekli tüm detayları içeren yapıda yönetmeliğe uygun olarak paftalar.

Pafta indeksi oluşturma imkanı sunar.

Bu işlem pafta çizgilerinin oluşturulmasına yarar. İşlem sonunda ekrandaki tüm proje paftalandırma çizgileri ile bölümlenir. Ekrana sadece pafta çizgileri ve pafta adı gelir. Oluşan pafta çizgileri kutu obje tipinde ve PINDEX tabakasına yerleşir. Gerekiyorsa pafta numaraları sonradan obje özellikleri işlemi ile değiştirilebilir.

Tek tek paftalama imkanı sunar.

İşlem önce indeks oluşturmaya gerek yoktur, verilen değerlere göre pafta açarak saklama olanağı sunar. Pafta adı ve pafta başlıkları oluşturulur, ölçek değerini verilen pafta ismine göre program otomatik olarak oluşturacaktır. Oluşacak paftaların önceden kontrol edilmesi mümkündür.

Otomatik paftalama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Daha önceden indeksi oluşturulan paftaları, otomatik olarak kendi isimlerinde dosyalara ayırır, karelaj açar, karelaj koordinatlarını, ölçeğini, pafta üst ve alt bilgilerini yazar. Kısaca yönetmeliğe uygun olarak projeyi pafta isminde dosyalarda saklar

Otomatik olarak pafta raporu alınabilir.

Bu işlem sonrasında indeksi oluşturulmuş paftalar ile ilgili pafta adı, ölçeği, dilim orta boylamı, pafta sol alt ve sağ üst köşe koordinat değerlerinin olduğu, text dosyası oluşturulabilir, bu dosyanın çıktısı alınabilir.

Raster veriler paftalanabilir.

Grafikteki raster imajlar, kenarları kesilerek ya da istenilen bir bölgesi seçilerek paftalandırılabilir. Raster üzerine pafta indeksi oluşturulduktan sonra “Rasterlar paftalansın” islemi aktif yapıldığında otomatik olarak paftalandırma yapar.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları incelenebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Forum Netcad 'e giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Haberler

There is no content with the specified labels

Başarı Hikayeleri

There is no content with the specified labels