Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

'KONTROL ARACI' ile projelerinizde ki veri kontrolleri (çift obje tarama, yol eğimi), hızlı profil işlemleri ve kamulaştırma, toplulaştırma ve imar uygulamaları gibi kontrol gerektiren işlemleri kolaylıkla yapmanızı sağlayan Netcad modülüdür.

"Veri Kontrol" aracı ile vektör veriler üzerinden topolojik, öznitelik ve tabaka kontrolleri yapılabilir.

Kullanıcı tarafından belirtilen kriterler doğrultusunda alan, nokta öznitelik ve tabaka kontrollerini yapabilir ve alınan raporlar yardımıyla veri üzerinde gerekli düzeltme ve değişiklikler yapılabilir.

Projelerde aynı adı ve geometriyi kullanan çoklu doğru ve nokta objeleri "Çift Objeleri Tara" aracı ile kolaylıkla belirlenebilir.

Projelerdeki çoklu doğru ve nokta objelerinden aynı ada ve geometriye sahip olanların belirlenmesi için "Çift Objeleri Tara" seçeneği tercih edilebilmektedir.

"Yol Eğimlerini Kontrol Et" aracı ile sayısal arazi modeli üzerinden yol eğiminin belirlenen kritere uygunluğu kontrol edilebilir.

Yol orta eksenlerinin sayısal arazi model (TIN) yardımı ile belirlenen, boyuna eğim parametresine uygun olup olmadığını kontrol eden fonksiyondur.

Belirlenen iki nokta arasındaki arazinin profilini hızlı bir şekilde oluşturabilmek için "Hızlı Profil" seçeneği kullanılabilir.

Arazi modeli üzerinde belirtilen iki nokta arasındaki arazinin profilinin alınması; hazırlanan profilin konumunun kullanıcı tarafından belirlenmesi ve etkileşimli özelliği ile profili hazırlanan hattın belirtilmesi sağlanabilir.

NETMAP modülü ile İK şablonunda hazırlanmış İmar Uygulama projelerinin kontrolü için "İmar Uygulama" aracı tercih edilebilir.

Gerek yüklenici tarafından gerekse kadastro ya da belediye tarafından yapılan İmar Uygulaması Projesinin Netcad ile kontrol edilmesini ve kontrol sonucunda gerekli tescil bilgilerinin oluşturulmasını sağlar.

İK şablonuna göre düzenlenmiş Arazi Toplulaştırma projelerinin kontrolü için "Toplulaştırma" aracı kolaylık sağlamaktadır.

Yüklenici tarafından yapılan Toplulaştırma Projesinin Netcad ile kontrol edilmesini ve kontrol sonucunda gerekli tescil bilgilerinin oluşturulmasını sağlar.

İK şablonuna göre düzenlenmiş Kamulaştırma projelerinin kontrolü için "Kamulaştırma" aracı kolaylık sağlamaktadır.

Yüklenici tarafından yapılan Kamulaştırma projesinin Netcad ile kontrol edilmesini kontrol sonucunda gerekli tescil bilgilerinin oluşturulmasını sağlar.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları incelenebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Forum Netcad 'e giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Haberler

There is no content with the specified labels

Başarı Hikayeleri

There is no content with the specified labels

  • No labels