Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Krm.MobilTAPU, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile protokol şartlarını sağlayan resmi kurumların güncel tapu ve kadastro verilerine Android ve IOS tabanlı cep telefonlarından ve tabletlerden ulaşılabileceği bir mobil uygulamadır

Krm.MobilTapu ile Mobil Cihazlarınızdan TKGM Servislerine Erişim

Krm.MobilTapu, TAKBİS ve MEGSİS servislerinin yeteneklerini kullanarak bulunduğunuz konumun, sözel ya da geometrik sorgularını yapabilen bir uygulamadır.


 

Krm.MobilTapu'nun Mobil Cihazlara Yüklenmesi 

 

Krm.MobilTapu Netcad Online uygulaması içerisinde çalışmaktadır. Bu sayede kurum içerisindeki birden fazla projeye tek uygulama ile ulaşmak mümkündür.

 

Krm.MobilTapu, Andorid Market(Play Store) ve Apple Store (iTunes)’da Netcad Online uygulamasının aratılarak yüklenmesi sonrası çalışmaktadır.


Krm.MobilTapu'yu Kimler Kullanabilir?

Krm.MobilTapu’yu Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile protokol şartlarını sağlayan resmi kurum ve kuruluşlar kullanabilir. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile mevcut protokolünüz var ise uygulamayı sorunsuz kullanabilirsiniz. Tüm sorgulamalar kurum içerisindeki yetkiler dahilinde yapılabilmektedir.

Krm.MobilTapu ile TKGM Servislerine Erişim

Krm.MobilTapu ile idari bilgiler kullanılarak veya konum bilgileri üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. Krm.MobilTapu ile yapılabilecek sorgulamalar şu şekildedir:

 • Tapu bilgileri istenen parsele ait İl, İlçe, Ada, Parsel ve Bağımsız Bölüm bilgilerine göre
 • Mobil cihazın konum elde etme yeteneklerinin kullanılması ile bulunduğunuz konuma ait
 • Harita üzerinden seçeceğiniz konum veya konumlara ait sorgulamalar yapılabilmektedir.

Sözel Tapu Sorgulama

Sözel Tapu Sorgulamaları ile en az İl, İlçe ve Parsel Numarası bilgilerini kullanarak sorgulama yapılabilmektedir. Bu alan yetkileriniz kapsamında çalışmaktadır. Yaptığınız protokol kapsamında hangi il ve ilçelerde sorgulama yapabilme yetkisi tanımlandıysa ya da kurumunuz tarafından verilen yetkiler çerçevesinde sorgulama yapabilmektesiniz.

Menü içerisinde yer alan diğer seçeneklerle de filtreleme yapılarak daha hızlı sorgulama yapmanız mümkündür.

Sorgu yapıldığı takdirde sorgu kriterine uyan sorgular yeni menüde karşımıza gelmektedir. Gelen cevaplar arasından tapu kartı aranan parsel üzerine tıklandığında parsel tapu kartı görüntülenebilmektedir.


Tapu Detay Kartı’na girildiğinde parselin ayrıntılı sözel bilgilerine yani “Taşınmaz Bilgileri”ne ulaşılabilir. Bu kısımda sadece parsele ait bilgiler görüntülenmektedir. Parselin özelinde yer alan sözel bilgileri olan Malik Bilgileri, Hareketleri, Malik şerhleri ve/veya parsel üzerindeki şerh, beyan, irtifak bilgileri ve diğer eklentiler, teferruatlara ait bilgilere Tapu Detay Sorgu Menüsü üzerinden ulaşılabilir. Ulaşılabilecek bilgiler şunlardır:

 • Taşınmaz Bilgileri
 • Aktif Malikler
 • Malik Hareketleri
 • Konum Sorgula
 • Taşınmaz Şerh/Beyan/İrtifak
 • Teferruat Bilgileri
 • Eklenti Bilgileri

Geometrik Tapu Sorgulamaları

 

Harita üzerinden seçime göre sorgulama yapılabildiği gibi; konum sensörlerinden gelen konumun tapu bilgilerine de ulaşılabilmektedir.  Harita üzerinden yapılabilecek geometrik sorgular şu şekildedir:

 • Nokta Sorgula
 • Konumuma Git
 • Listede Göster


Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

İndirilebilir Dokümanlar

KRM.MOBILTAPU Yardım (PDF)

Teknik Videolar

Krm.MobilTapu uygulamamızın kullanımı, Kurum eklenmesi, Sözel ve Geometrik sorgulamaların nasıl yapılacağı ve hangi bilgilerin sorgulanabileceğini video üzerinden inceleyebilirsiniz.

Haberler

There is no content with the specified labels

Başarı Hikayeleri

There is no content with the specified labels