Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Lisans Yöneticisi, masaüstü yazılımların yetkili bir şekilde kullanıcı adı ve şifre verilerek açılmasını sağlar. Lisans Yöneticisi ile kullanıcı ve kullanıcı grubu oluşturma; grup bazında kullanıcı sayısı ve modül belirlenebilmesi, kullanıcıların sadece kendi grupları içinde lisans alabilmeleri; tarih aralığı, modül, kullanıcı bazında raporların alınabilmesi sağlanır. 

Yetkilendirme

Kullanıcılara Netcad ve modüller için yetkilendirme yapılabilmektedir. Hangi modülün hangi kullanıcı /grup tarafından kullanılabileceği, kullanıcı/gruplar için ne zaman kullanabileceği, kaç kullanıcının Netcad ve modüllerinin kullanabileceği gibi özel yetkilendirmeler yapılabilmektedir.

Modül Bazlı Yetkilendirme

Network sistemler de network kilit kullanan kişileri modül bazlı yetkilendirme sunar. Kullanıcılara ip bazlı ve tarih aralığı verilerek yetkilendirme sağlanabilir. Eğer kurumun bilgi işlemi tarafından istenirse, kullanıcılar active directory üzerinden yetkilendirilebilir. Bunun yanı sıra modüller kişi sayısı ile yetkilendirilebilir. Örneğin, sadece 4 kullanıcının Netmap modülünü, 2 kullanıcının Netsurf modülünü kullanması Lisans Yöneticisi ile kolaylıkla düzenlenebilir.

Loglama ve Raporlama

Bilgi işlem yetki yönetiminin yanısıra loglama yönetimi aracılığı ile kimlerin login veya logout olduğunu takip edebilir. Tarih ve saat kontrolü yapabilir. Aylık olarak kullanıcı ve modul bazlı excel ortamından rapor alabilir.

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Belediyeler

İstanbul

Çekmeköy Belediyesi

Eskişehir

 Anadolu Üniversitesi

Ankara

Çankaya Belediyesi

  • No labels