Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netgis Server 360, dört ayrı kamera üst tarafta dört kamera altta olmak üzere toplam sekiz ayrı kamera ile 32 Megapiksel, stereo panoramik görüntü ve görüntü başına 8Milyon 3B nokta veya saniyede 24 milyon 3B nokta toplanabilen görüntünün internet üzerinden harita tabanlı yayınlanmasını sağlar. Teknoloji sayesinde, sisteme entegre Jeodezik GPS’ler ve IMU sistemleri sayesinde, iki santimetre hassasiyetine kadar veri toplamak mümkün olabiliyor. Araç üzerine veya özel çantalar yardımıyla sırta monte edilebilen bu tür sistemler ile saatte 70 km hıza kadar görüntü çekimi yapılabilir.

Genel Özellikleri

Yüksek çözünürlüklü panoramik resimleri görüntüleyebilir. Düşük bant genişliklerinde veriyi akıcı bir şekilde kullanıcıya kullandırabilir. Resim üzerinde bulunulan nokta harita üzerinde işaretlenmesi ve resimdeki bakış yönünün harita üzerinde gösterebilir. Resim üzerinde hareket edildikçe eşzamanlı olarak haritanın hareket etmesini sağlayabilir. Harita üzerinde işaretlenen koordinata ait en uygun panoramik resmin, en doğru bakış açısı ile gösterebilir. Yaklaşma, uzaklaşma, 360 derece döndürme, resimdeki işaretlenen noktaya atlama, sokak ayrımlarında diğer yol bağlantısına atlayabilir.

Yerel Arama

Kent Rehberi gibi, üzerinde arama yapılabilen sistemlerde farklılık yaratmak için 360 teknolojisi kullanılmaktadır. POI noktaları ve diğer mekânsal veriler panoramik görüntülerle beraber gösterilmekte, interaktif kullanıcı navigasyonu, kişiye özel POI oluşturma ve paylaşma uygulamaları hatta üç boyutlu tabela eklenebilmesi gibi özelliklerle kent rehberini daha kullanışlı hale getirilmektedir.

Navigasyon

Sokaklar, dönüşler, yönler, trafik işaretleri, trafik çizgileri, şerit genişlikleri gibi tüm navigasyon verisinin toplanabilmesini olanak sağlar. Varış yerinin, yakındaki park yerlerinin, kavşakların standart navigasyon verisine göre algılanma oranını son derece artırır.

Zenginleştirilmiş/Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)

Virtual Reality – Sanal Gerçeklik terimlerine atfen kullanılan bu teknik, gerçek ve sanal dünyanın 3 boyutlu ortamda gerçek zamanlı olarak bir araya getirilmesidir. Neyin gerçek neyin sanal olduğunun iyice iç içe geçtiği bir zamana girmek üzereyiz.

 

 

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

İstanbul Belediyeleri

Kırklareli Belediyeleri

Diğer Referans Belediyeler

1 Comment

  1. 360 da deploy olan nedir?, burada söz edilen sürüm numaraları neye ait.

     

    SerdarS