Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

NETGIS.SERVER.ENT Netgis Server'a uzaktan düzenleme (disconnected editing) desteği kazandıran üründür. Bu ürün ile farklı coğrafi yerlerdeki kullanıcılar, kendi masaüstü GIS yazılımları ile merkezdeki verileri eş zamanlı olarak güncelleyebilir, silebilir ya da bu verilere yenilerini ekleyebilir.

Versiyonlama ve Yedekleme

Yapılan tüm değişiklikler versiyonlanır, yedeklenir, bu verilerin güvenliği garanti altına alınır. Bu şekilde pek çok kullanıcı Enterprise servisleri ile merkezden farklı bir ağda olsalar bile, merkezdeki veriler üzerinde çalışabilirler.

 

 

Güncelleme, Versiyonlama ve Yetkilendirme

Uzaktan Güncelleme
Merkezi kurumsal sunucularda bulunan verilerin, bu sunuculara bağlantısı olmayan ama yetkilendirilmiş kullanıcılar tarafından, ellerindeki masaüstü GIS yazılımı ile düzenlenebilmesini sağlar.

Veri Bütünlüğü
Verilerin tek bir kaynak üzerinden güncellenmesi ve yönetilmesi ile veri bütünlüğü ve standart bir veritabanı yönetimi sağlar.

Versiyonlama
Güncellenen veriler için versiyonlama desteği mevcuttur. Sistemde güncellenen verilerin değişiklikleri izlenerek versiyonlanır. Herhangi bir sürüme geri dönme olanağı sağlar.

Çatışma Algılama
Farklı kullanıcılar, aynı veriyi düzenlediklerinde hangisinin geçerli olacağı belli değildir. Bu durum bir çatışma olarak adlandırılır. Netgis Server Enterprise, bu durum oluştuğunda algılayarak kullanıcıyı uyarır, çatışmanın nasıl çözüleceği ile ilgili seçenekler sunar.

Yetkilendirme
Bölgesel yetkilendirmeler ile veri indirme ve gönderme işlemlerinde kısıtlar verilerek sadece yetkisi olan bölgelere ait verilere müdahale edilmesine olanak sağlar.

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!