Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad-Base Entegrasyonu

Network üzerinde Netcad ve modüller için yetkilendirme yapılabilmektedir. Hangi modülün hangi kullanıcı /grup tarafından kullanılabileceği, kullanıcı/gruplar için ne zaman kullanabileceği, kaç kullanıcının Netcad ve modüllerinin kullanabileceği gibi özelliklere bulunmaktadır.

Netcad yetkilendirme ayarları için Netcad/Base , Netcad Network Servis, Veritabanı (SQL Server, Postgre , Oracle, DB2 ) kurulumlarının yapılması gerekmektedir. 

Kurumsal sunucularda yüklü Netcad Base güncellenerek kullanılabilir. Kurumsal uygulamaların çalışmasına bir zarar vermez.

Netcad network Servis kullanımında yetkilendirme yapılabilmesi için Windows IIS ve Netcad Base kurulumlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kurulumlar için aşağıdaki linklerden destek alınabilir.

  • Windows IIS Kurulumları

Netcad Base 1.1.000 ve uzeri kurulumu#KurulumOncesiGereksinimler

  • NETCAD/BASE Kurulumu:

Netcad Base 1.1.000 ve uzeri kurulumu

  • Netcad Network Service Kurulumu
  1. Netcad Network Service 1.0.4 veya üzeri kurulmalıdır.
  2. Netcad Network Service kurulum dizininde Netcad.Network.Service.config dosyası oluşturulup Yetkilendirme aktif hale getirilmelidir. Kurulum ile birlikte Netcad.Network.Service. config.sample gelmektedir. Bu dosyanın adı değiştirilerek kullanılabilir.
  3. Bu işlemler sonrasında ilk Netcad çağrısında yetki sunucuya modüllerin kaydı gerçekleşecektir. Yetki sunucudan LDAP gruplarına (veya LDAP kullanıcılarına) modül çalıştırma yetkileri verilmelidir. Yetki verilmemesi durumunda modülleri kimse kullanamaz.

 

 

  • No labels