Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

'YÖN BULUCU', harita üzerinde belli bir yönü göstermek için kullanılır. Bu akıllı nesne ile proje üzerinde konumlanan istenildiği kadar “akıllı nokta” sizin istediğiniz yönü gösterecektir. Kullanım için bilinen yerler için de hazır seçenekler kullanılabilir.

Yön Bulucu harita üzerine yerleştirildiğinde, istenilen yön görüntülenecektir.

Bu akıllı nesne ile harita üzerine konulan istenildiği kadar “Akıllı Nokta” sizin istediğiniz yönü gösterecektir. Kullanım için bilinen yerler için de hazır seçenekler kullanılabilir. Örneğin; 'Kıble' yönü Netcad projesi üzerinde istenilen lokasyona göre görüntülenebilir.

Farklı yön tercihleri seçilebilir.

“Gösterilecek Yön” penceresinde üç farklı tercihe (Koordinat, Özel Yönler, Tanımlı Yerler) göre yön oku projeye eklenebilir.

Koordinat değeri bilinen bir nokta ile yön oku arasındaki gösterim sağlanabilir.

“Koordinat İle” seçeneği proje içerisinde koordinat değeri bilinen bir nokta(poligon, nirengi vb.) ile yön okunun ekranda yerleştirildiği nokta arasındaki gösterim sağlanır. Bu gösterim için pencerede yer alan Y ve X satırına koordinatı bilinen noktaya ait değer girişi yapılır.

Özel yön gösterimleri tercih edilebilir.

Teknik Videolar

YÖN BULUCU modülü ile ilgili işlem adımlarının nasıl yapıldığını gösteren teknik videoları buradan izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları incelenebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Forum Netcad 'e giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Haberler

There is no content with the specified labels

Başarı Hikayeleri

There is no content with the specified labels